in , ,

Дневен хороскоп за четврток, 24-ти август 2023-та

ОВЕН
Денеска сте преокупирани, претпочитате да работите самостојно, особено ако вашата работа е креативна. Го слушате предлогот на саканата личност, но најверојатно ќе претпочитате да ја спроведете сопствената идеја. Ова ќе ви создаде многу можности во иднина, кои секако ќе ги искористите. Разбирање на приватен плен.

БИК
Денот е ветувачки за повеќето од вас. Ви претстои пријатно изненадување на личен или професионален план. Од вас не се бара да правите ништо поинаку. Едноставнп среќата во се насменува. Згора на тоа, вашата радост воопшто нема да биде краткотрајна.

БЛИЗНАЦИ
Добро е да ги искористите вашите деловни и бизнис познанства, за да го продвижите нанапред прашањето што ве засега. Занимањата на некои од вас се поврзани со финализирање на договор што ќе ги подобри финансиите и ќе создаде услови за идни остварувања во сферата на нивните интереси. Вашите патувања ќе ги имаат очекуваните резултати.

РАК
Мотивирани сте да одите напред и следејќи ги вашите намери ќе имате добивки. Подгответе се за претстојниот состанок и размислете за можните исходи од него. Потпрете се, пред сѐ, на себеси, и вашите најблиски ќе сочувствуваат со вашите работи. Вие, пак, од своја страна ги правите среќни.

ЛАВ
Денот ќе ви овозможи да реализирате голем дел од планираното и да го постигнете посакуваниот развој. Оставете ги настрана вашите сомнежи за проект кој најдобро е да не се започнува засега. На приватен план, среќни сте поради вестите што потајно се надевавте да ги добиете. Вашата радост ќе биде споделена.

ДЕВИЦА
Вашата зголемена чувствителност може да ви предизвика главоболки денеска. Не водете важни разговори доколку се чувствувате недоволно ценети. Зголемете ја комуникацијата со луѓе и места кои ве исполнуваат со добри мисли и влијаат позитивно на вас. Почитувајќи го правото на избор на партнерите ќе постигнете повеќе.

ВАГА
Завршувајќи ја професионалната задача која ви одзеде многу време и труд, сега ќе здивнете. Задоволни од сработеното, доброто расположение ќе го споделите со луѓето што ги сакате. Размислете за претстојниот викенд. Ќе добиете интересна понуда во овој поглед.

ШКОРПИЈА
Љубовниот живот ви е во подем. Потребна е поголема доверба во блиската личност и ќе видите дека понекогаш се случуваат чуда. Физичките активности позитивно ќе влијаат на вас и ќе ви дадат енергија. Вечерта се навестува да биде многу возбудлива. Не претерувајте со алкохолни пијалаци.

СТРЕЛЕЦ
Потребна е промена во вашите планови поврзани со инвестиции во многу ветувачки проект. Почекајте да измине одредено време и да се разјаснат некои спорни точки и дури потоа вложете ги вашите пари. Партнерите ќе ве поддржат.

ЈАРЕЦ
Карактеристично за денеска ќе биде вашето добро расположение и вашата фокусирана работа на нешто што мислите дека е доста профитабилно. Останете верни на себеси и доколку трпите критики, тие не се основани. Поминете повеќе време со вашата сакана личност.

ВОДОЛИЈА
Работите вредно, не оставајќи ништо недовршено. Имате среќа во тој поглед. Работите ви се развиваат успешно и многу брзо ќе успеете да финализирате задача на која долго време сте се посветувале. Немојте да бидете премногу скептични кон вашата сакана личност.

РИБИ
Она што сте го постигнале досега ќе ви помогне да останете пред конкуренцијата, нешто на што ќе се чувствувате горди. Проширувањето на бизнисот или новото работно место ги зголемуваат обврските и поставуваат нови услови пред вас за справување. Но, не би можеле да го покриете сето она што го промовирате без поддршката од соработниците, размислете.

извор:нетпрес.ком.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дневен хороскоп за 24.08.2023 – мотика.мк Хороскоп

Дневен хороскоп за 26.08.2023 – мотика.мк Хороскоп