in , ,

Експерт за депилација тврди: Жени, откажете се од бричењето

Експертот за депилација на бикини зоната, Jmani, сподели совет како да имате убава и негувана кожа на бикини зоната во текот на летото.

Таа во текот на годините депилирала стотици и стотици жени на Флорида, но сепак вели дека мазната кожа на линијата на бикини не е воопшто лесно да се постигне, а има некои работи што треба да ги направите за да ја постигнете.

Никогаш не го бричете тој дел со брич. Ако се откажете од него, ќе добиете помазна и мека кожа. Може да предизвика црвенило и осип, затоа не се препорачува, а само површно ги отстранува влакната.

Наместо тоа, одлучете се за восок.

Доколку имате враснато влакно, немојте да го „кубете“ или да го отстранувате со пинцета, бидејќи само дополнително ќе го иритирате. Нејзин совет е да користите топла облога за да ги отворите порите, а потоа да нанесете салицилна киселина.

извор:курир
фото:Профимедиа

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дневен хороскоп за 15.08.2023 – мотика.мк Хороскоп

Дневен хороскоп за вторник, 15-ти декември 2023-та