in , ,

Дневен хороскоп за вторник, 15-ти декември 2023-та

ОВЕН
Денеска не ги исклучувајте изненадувањата, подгответе се за секакви случувања. Свесни за ситуациите, без многу потешкотии ќе ги завршите задачите и ќе имате доволно време за сѐ што планирате. Постигнувањето договор за контроверзно прашање ќе отвори добри перспективи во вашето семејство.

БИК
Професионалните состаноци или други деловни потфати ќе заземат голем дел од вашето време денеска. Со учество во заеднички проект со колегите ќе им дадете простор на вашата креативна мисла и активно делување. Некои од вас ќе бидат вклучени во подготовката на настан од јавен карактер.

БЛИЗНАЦИ
Ќе го одвратите секој обид да бидете вовлечени во озборувања и интриги. Ќе ја задржите ладнокрвноста со тоа што ќе покажете дека сте над таквите оптоварувања за вашите сетила. Искористете го денот за активен одмор или завршете ги задачите кои не поднесуваат одолговлекување. И бизнисот има со што да ве изненади, бидете подготвени.

РАК
Корисни ќе бидат иницијативите од деловна и професионална природа кои можат да ги забрзаат настаните во ваша полза. Истовремено ќе се грижите и за блиска личност, а со оглед на нејзиниот проблем заедно ќе го најдете неговото решение. Не ги потиснувајте своите желби, следејќи ги ќе се чувствувате посреќни.

ЛАВ
Насочете ја вашата енергија кон заеднички потфати кои ќе бидат плодни и позитивно ќе влијаат на вашиот авторитет и парите. Мотивирани сте да работите и да давате повеќе од себе, сфаќајќи дека другите луѓе зависат од вас. Доброто расположение ќе го пренесете и во личните односи, ќе доминираат чувствата на добронамерност и заемна помош, а зошто да не и љубовта. Или барем така би требало да биде да бидеме во чекор со барањата на времето.

ДЕВИЦА
По стресните денови, со задоволство ќе се препуштите на релаксација и задоволства. Движењето е на прво место и повеќето од вас ќе го претпочитаат спортот како начин да се опуштите и да влезете во форма. Бидете внимателни со вашите сакани, само грижата за нив не е доволна за да ја намалите оддалеченоста меѓу вас.

ВАГА
Денеска ќе се вклучите во заеднички учества и со нови обврски ќе го забрзате темпото, но нема да зажалите. Разумни и со прагматично чувство за нештата, ќе донесувате навремени одлуки, особено кога тоа го бара моментот. На личен план можни се компромиси кои ќе ви ги променат плановите за вечерта.

ШКОРПИЈА
Мора да го прифатите мислењето на личност со која до неодамна бевте во конфликт. Тешко дека тоа ќе оди мазно, но сигурно ќе биде полезно за вас. Нов проблем ве провоцира да се запознаете со прашања кои досега не ви биле предмет на интерес. Потребна ви е приватност, метежот ве прави нервозни.

СТРЕЛЕЦ
Новите околности ќе ве натераат да барате други начини за придвижување на работите. Општо земено, ќе бидете принудени да се справувате со луѓе кои стојат на спротивната страна на вашите интереси. Ако тоа е за доброто на вашиот бизнис или вашата добра иднина – прифатете го. Во спротивно, направете ја вашата понуда.

ЈАРЕЦ
Бидете реални и не се обврзувајте на нови обврски за кои немате време. Постигнатите договори за службена, деловна или друга работа ќе ги олеснат вашите последователни активности. Не си го комплицирајте животот со проблеми кои не ве засегаат, мешајќи се во нивното решавање без никој тоа да го бара од вас.

ВОДОЛИЈА
Средбите со несоодветни луѓе би ве натерале да се колебате во вашите намери. Изберете го вашето опкружување и не дозволувајте некој што е долу да ве навреди. Во љубовта случувањата ќе ви донесат поголемо задоволство и ќе ве направат активни. Сакани сте и вие за возврат ја покажувате својата наклонетост.

РИБИ
Наполнети сте со импулсот на креативниот почеток и тој ќе ве поттикне да барате нови хоризонти. Ако не наидете на разбирање, не грижете се. Вие сте единствени и на другите им е тешко да навлезат во вашите мисли и душата. Но нема да ви недостига наклонетост и љубов. Има некој да ви го разубави денот.

извор:нетпрес.ком.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Експерт за депилација тврди: Жени, откажете се од бричењето

Дневен хороскоп за 16.08.2023 – мотика.мк Хороскоп