in , ,

Неделен хороскоп: Овој знак во проблеми со саканата личност,особено еден знак го очекуваат пари – еве што ги очекува родените во месец август

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и дали ќе се сложувате со семејството.

Овен

Работа: Веќе на почетокот на периодот ве очекува успех доколку се занимавате со младинско образование, уметност или спорт. Последната четвртина од Месечината во астролошката куќа на работата и парите, на 8 август, под влијание на вашиот владетел Марс, планетата на акцијата, ви носи можност за солидна заработка, особено ако сте приватно лице. Сепак, во средината на неделата избегнувајте да земате кредити.

Љубов: Месечината над фиксната ѕвезда Алгол на полето на љубовта и парите, на 9 август ви носи страсна средба со личност која ја познавате преку деловни контакти. Напнатите аспекти на Венера, која управува со вашите партнерски односи, укажуваат на проблеми со саканата личност, поради нивната љубомора и посесивност.

Здравје: Променете ја исхраната.

Бик

Работа: Позицијата на последната четвртина од Месечината, помеѓу моќниот Јупитер и Уран во вашиот знак на 8 август, ви носи пари, но и прекумерно трошење. Јупитер во тројка со Меркур, планетата на интелектот и брзината на полето на креативноста, најавува успех за спортистите, модните дизајнери, филмаџиите и земјоделските производители. Имате поддршка од Девица и Јарец.

Љубов: Со предизвикувачки аспекти на вашата владетелка Венера, планетата на љубовта, задоволството и убавината, во астролошката област на домот, семејството и недвижностите, вие сте фокусирани на уредување на вашиот животен простор. Позицијата на Плутон, совладетел на партнерските односи, ви носи запознавање со Шкорпија, на некое патување или прослава.

Здравје: Чувствителни гласни жици.

Близнаци

Работа: Нагласена астролошка куќа на интуицијата и имагинацијата со Месечината, владетел на вашата работа и финансии, во последниот квартал на 8 август им одговара на уметнички ориентираните Близнаци. Аспектите на Марс, во средината на неделата, предизвикуваат акција за родените во втората деценија од знакот. Со Венера во Лав на 12 август, можете да бидете успешни во бизнисот поврзан со третмани за убавина.

Љубов: Позицијата на Месечината, на почетокот на неделата, ви носи средба со харизматична личност чија професија подразбира униформа на работа. Тригонот помеѓу вашиот владетел Меркур и Јупитер, кој управува со вашите партнерски односи, од 9 до 11 август, поволно влијае на комуникацијата со Стрелец или Водолија.

Здравје: Проблеми со стомакот.

Рак 

Работа: Последната четвртина од Месечината во астролошката област на социјален ангажман, контакти со странци и професионален развој, на 8 август одговара на родените во втората декада од знакот, што им носи убав приход. Поради противењето помеѓу Сатурн, владетелот на вашите партнерства, и Марс, планетата на акцијата во Девица, можете да постигнете договор за профитабилен аранжман со непознати.

Љубов: Љубовните аспекти на Венера, симболот на љубовта, на почетокот на периодот предлагаа запознавање со некоја Шкорпија или Риба, преку некоја социјална мрежа или Интернет. Со влегувањето на Месечината во вашиот знак на 12 август ќе сретнете некој кој доаѓа од странство или веќе подолго време живее таму.

Здравје: Алергија на сонце.

Лав 

Работа: Јулските лавови, на почетокот на периодот, можат да бидат малку понервозни, поради обврската да запазат рокови поврзани со завршување на некоја работа. Последната фаза на Месечината, владетелот на вашата интуиција, во близина на Јупитер во астролошката куќа на кариерата на 8 август, ве прави подготвени за успешно спроведување на некој профитабилен проект, особено ако сте августовски Лав.

Љубов: Веќе на 7 август ќе бидете во искушение да одговорите на додворувањето на личност која пристигнува од друго место. Аспектите на Венера во вашиот знак на 10 и 11 август поволно влијаат на вашиот емотивен и социјален живот. Сепак, во првата половина од неделата воздржете се од дискусии со партнерот и членовите на семејството.

Здравје: Промени во расположението.

Девица 

Работа: Поради последната четвртина од Месечината, која владее со вашиот социјален живот, блиску до Јупитер во деветтата астролошка куќа на 8 август, фокусирани сте на зделки со странци и планирање патувања. Добриот аспект со Марс во вашиот знак, во средината на периодот, ви носи понуда да работите на креативен проект или да се вклучите во скратено работно време. На крајот на неделата послушајте ги советите на Ракот.

Љубов: Вашиот владетел Меркур, планетата на комуникацијата и логиката, спроти Сатурн на полето на партнерските односи, во овој период може да доведе до конфликти и расправии со саканата личност. Аспектот на ретроградна Венера и Месечината, на 11 август, во вечерните часови, навестува средба со некој кој сака да биде повеќе од само ваш пријател.

Здравје: Внимавајте зад воланот.

Вага 

Работа: Последната четвртина од Месечината, која управува со вашата кариера, блиску до Јупитер во астролошката куќа на финансиите, ризикот и конкуренцијата, на 8 август, може да им донесе значително зголемување на приходите на родените во третата декада од знакот. Другите претставници на вашиот знак, на крајот од периодот, треба да се потпрат на еден Лав или Близнак. Избегнувајте конфликти со помладите колеги.

Љубов: Позицијата на вашиот владетел Венера, во ретроградно движење над куќата на општествениот живот, но и на неочекувани околности, во средината на неделата, ве прави сомнителни и недоверливи кога станува збор за некои пријатели. Вашиот сопружник или долгогодишен партнер навистина ви е посветен, иако можеби имате поинаков впечаток.

Здравје: Потребен ви е одмор.

Шкорпија 

Работа: Последната четвртина месечина, која владее со астролошката деветта куќа, блиску до моќниот Јупитер во Бик, на 8 август, ви носи можност за профитабилни деловни договори со непознати, дури и заедно со емотивен или деловен партнер. Истакнатиот знак Лав може да ве доведе во центарот на вниманието ако се занимавате со уметност, особено со глума.

Љубов: Аспектот на вашиот владетел Плутон со Венера, владетел на вашата интуиција и партнерските односи, во ретроградно движење над огнениот Лав, ви носи средба со стара симпатија. Положбата на Месечината, симболот на емоциите, во близина на имотот Алгол на 9 август, ве прави пречувствителни или склони кон прекумерно прикажување на емоциите.

Здравје: Бидете внимателни зад воланот.

Стрелец

Работа: Последната четвртина од Месечината, блиску до вашиот владетел Јупитер, во шестата куќа на работата и парите, на 8 август ви носи многу обврски на работа но и примамливи деловни понуди поврзани со странски земји. Родените на крајот од знакот кои се присутни во јавноста преку својата работа имаат поддршка од постарите луѓе, а ноемврискиот Стрелец, чија работа е поврзана со пишувањето, треба да се потпрат на себе.

Љубов: Позицијата на Меркур, владетелот на партнерските односи, е важна за вашиот емотивен живот, кој во втората половина од периодот, на кратко патување или семинар, ви носи средба со Лав. Напнатиот аспект со Сатурн, на крајот на неделата, негативно влијае на комуникацијата со женет или долгогодишен партнер.

Здравје: Подложност на повреди.

Јарец

Работа: Последната четвртина од Месечината во Бик, 8 август, во близина на Јупитер, симболот на парите и соработката со странци, ви одговара на астрлошкото поле на креативноста. Декемвриските Јарци мора да вложат големи напори за да одговорат на деловните предизвици. Нагласениот знак Девица, со Меркур и Марс, ве предупредува да се чувате од конкуренција или од луѓе на работа кои можат да ви работат зад грб.

Љубов: Спротивноста меѓу вашиот владетел Сатурн и Меркур негативно влијае на вашиот однос со саканата личност. Нагласените полиња на љубовта, опасноста и туѓите земји, на крајот на неделата ви носат запознавање со воден знак. Ако сте во брак или во долга врска, вашиот партнер очекува да му посветите повеќе внимание.

Здравје: Исцрпени сте.

Водолија

Работа: Веќе е можно да заминете на кратко патување на почетокот на периодот. Во текот на последната четвртина од Месечината, владетелот на шестата астролошка куќа која „паѓа“ во знакот Бик, на 8 август ќе бидете решени да направите некои промени кога станува збор за бизнисот, но и за навиките во вашиот приватен животот. Транзитот на Месечината, над куќата на креативноста, на 10 август ви носи понуда за паралелна или хонорарна работа. положбата на Меркур, планетата која владее со вашата креативност и финансии, избегнувајте расправии околу 4 август.

Љубов: Сонцето наспроти Венера, планетата на љубовта и уживањето, во ретроградно движење над куќата на партнерските односи, навестува покана за состанок од Лав или Овен. Аспектите на Месечината над фиксната ѕвезда Алгол на 9 август може да ви донесат изненадувачка средба со некој со кој сте опседнати долго време.

Здравје: Болка во грбот.

Риби

Работа: Позицијата на последната четвртина на Месечината, владетел на астролошкото поле на креативност, блиску до вашиот совладетел Јупитер во Бик на 8 август ви помага да воспоставите подобри односи со соработниците. Родените во третата декада, под влијание на Нептун и Уран, можат да постигнат успех на полето на алтернативните и традиционалните форми на лекување. Можно е да заминете на кратко патување во средината на неделата.

Љубов: Во текот на целиот период сте под влијание на силни емоции, предизвикани од аспектите на ретроградната Венера и вашиот владетел Нептун и малку збунети од додворувањето на Јарец, бидејќи не сте сигурни како да реагирате. На крајот на неделата, еден Рак ќе сака на романтичен начин да ви покаже колку се грижи за вас.

Здравје: Потребен ви е одмор.

Извор: kurir.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дневен хороскоп за 07.08.2023 – мотика.мк Хороскоп

Дневен хороскоп за 08.08.2023 – мотика.мк Хороскоп