in ,

Трик поради кој вашата бања секогаш ќе мириса убаво

Сите сакаме кога купатилото убаво мириса, но тоа некогаш не е изводливо, особено кога во една куќа живеат повеќе луѓе. Сепак, постои решение!

Вашето купатило пријатно ќе мириса секогаш кога ќе влезете со само една состојка – етерично масло.

Сѐ што треба да направите е во внатрешната картонската страна на ролна тоалетна хартија накапете неколку капки етерично масло и оставете да се исуши. Маслото не го ставајте на самата хартија.


Дали слушате непријатни звуци во вашето уво и слушате ли помалку? Направете си го животот полесен. Ова помогна …

Linker

Сите сакаме кога купатилото убаво мириса, но тоа некогаш не е изводливо, особено кога во една куќа живеат повеќе луѓе. Сепак, постои решение!

Вашето купатило пријатно ќе мириса секогаш кога ќе влезете со само една состојка – етерично масло.

Сѐ што треба да направите е во внатрешната картонската страна на ролна тоалетна хартија накапете неколку капки етерично масло и оставете да се исуши. Маслото не го ставајте на самата хартија.

Loading…

При изборот на есенцијално масло имајте на ум дека непријатните миризби во купатилото најдобро ги елиминираат оние од цитруси, цимет и нане. Доволни се само неколку капки.

Со секое вртење на ролната ќе го освежите тоалетот, бидејќи ќе ги активирате мирисите.

извор:курир.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БУРА ОД ЕМОЦИИ: За три хороскопски знаци следуваат големи промени

Дневен хороскоп за 06.08.2023 – мотика.мк Хороскоп