in , ,

БУРА ОД ЕМОЦИИ: За три хороскопски знаци следуваат големи промени

Љубовниот хороскоп до 15 август 2023 година предвидува големи промени за три знаци. Не пропуштајте го деталниот месечен хороскоп за август 2023 година, но внимавајте ако сте родени во некој од овие три знаци – се се менува на љубовното поле!

Близнаци

Ова е првиот знак од хороскопот кој до 15 август ќе доживее голема трансформација кога е љубовта во прашање. Постои врска која штотуку цвета, нејзините вистински контури сè уште не се целосно јасни, но до 15 август 2023 година, таа ќе биде целосно искристализирана. Се раѓа нова љубов, Близнаци, можеби сè уште не сте целосно свесни за тоа – и можеби мислите дека не ви е возвратено, но грешите.

Девица

Некој љубовен проблем ве мачи со месеци и можеби за Девиците е добро да размислат да ја прекинет сегашната врска. Почетокот на август 2023 година, според љубовниот хороскоп, ви носи ново поглавје и ви ги отвора очите, сè што мислевте дека е скриено сега ќе биде на отворено. Ќе имате јасна слика во вашата глава, и доволно храброст во срцето за да пресечете.

Јарец

По љубовниот период кој би можел да се нарече „суша“, Јарците почетокот на август го доживуваат како влегување во сосема нов свет. Вашето срце одеднаш е исполнето со емоции, а луѓето околу вас го чувствуваат тоа. Ќе бидете како магнет за луѓето околу вас, а меѓу нив има и некој кој долго време размислува за нешто подлабоко од пријателството. Љубовниот хороскоп за почетокот на август 2023 година ви порачува – напред!

Извор: kurir.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дневен хороскоп за 05.08.2023 – мотика.мк Хороскоп

Трик поради кој вашата бања секогаш ќе мириса убаво