in , ,

Облеката излегува од машина како да е испеглана: Еден едноставен трик ќе им помогне на сите домаќинки

Еден генијален трик за кој се зборува на интернет ќе ви помогне целосно да заборавите на пеглата, а најдобро од сè е што не бара никаков напор или време.

Имено, се што треба да направите се две или три топчиња со големина на тениско топче од алуминиумска фолија и да ги ставите во машина за перење или сушење.

Трикот со топката од фолија во машината функционира затоа што тие топчиња ќе ви помогнат подобро да се вртат и перат алиштата, а го спречуваат и таложењето статички електрицитет во машината за сушење.

Велат дека нема да ви треба ни омекнувач.

Овој трик дефинитивно вреди да се проба бидејќи заштедува и време и пари.

Извор: Курир.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Најнов PS4 FIFA23 гејмплеј со коментар на Љубиша во позадина

Добри девојки со добри облини – 1 ДЕЛ