in , ,

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Одвај некако го преживеавме „најдолгиот“ месец – јануари, а февруари веќе почна да притиска.

Повеќето од нас прилично се истрошија во јануари, па сигурно ве интересира какви промени предвидуваат ѕвездите на финансиски план за вашиот хороскопски знак.

ОВЕН

Овенот во февруари ги очекуваат два типа на ситуации на работа. На пример, може да ви биде побарана услуга, но вашиот одговор може да има последици и негативно да влијае на развојот на вашата кариера. Овој месец ќе треба однапред да ги анализирате настаните и да ја пресметате секоја ситуација. Овенот не треба да презема неколку задачи одеднаш – подобро е да прават сè во фази. На тој начин ќе можат да направат сè, па дури и да имаат доволно време да се релаксираат.

БИК

Во февруари финансиските работи ќе одат нагорно за Биковите. Сосема е можно да успеете да заштедите одредена сума пари и да го купите она што долго време планирате да го купите. Но, немојте премногу да се залажувате, бидејќи за тоа ќе треба напорно да работите. Иако не треба да заборавите на распоредот, обидете се малку да се одморите.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците најверојатно во февруари ќе можат да совладаат нова професија, која во иднина може да донесе високи приходи. Можеби можете да започнете сопствен бизнис. Ако вложите максимални напори, како и покажете упорност и трудољубивост, тогаш ќе го постигнете посакуваниот резултат и финансиската благосостојба. Можно е на почетокот на пролетта Близнаците да станат независни во материјалните работи. Но, имајте на ум дека за ова треба да работите напорно – ова ќе биде причина за вашиот просперитет.

РАК

Раковите имаат период кога треба да дејствуваат решително. Можно е да сменат работно место или да отворат сопствен бизнис. Во февруари ќе бидат успешни во финансиските работи. Ракови, доколку сте решени и активно започнете да дејствувате овој месец, тогаш до пролет ќе ги соберете токму парите што ви се потребни за планирање. Но, имајте на ум: ако финансиски достигнете видливи височини, ќе имате шанса да инвестирате во бизнисот.

ЛАВ

Во февруари Лавовите треба да ги зауздаат своите амбиции – може да се покажат излишни во оваа фаза од вашиот живот. Треба повеќе да се занимавате со оние задачи и прашања кои се започнати многу одамна. Можете да го планирате вашиот напредок во кариерата од следните проекти. Сега треба да им покажете на вашите шефови дека сте одговорни и целисходни. Покажете трудољубивост и упорност, но обидете се да не заборавите на одморот и вашата ментална благосостојба.

ДЕВИЦА

Оние Девици кои јасно го имаат исцртано патот на развој и подобрување лесно ќе се справат со тешкотиите кои се појавуваат на нивниот пат. Но, ако сте од оние Девици кои повеќе избираат одмор отколку активна работа, тогаш е токму моментот кога треба да заборавите на мрзеливоста и да преземете сериозни чекори за да ја зголемите вашата благосостојба. За да постигнете нешто во февруари, треба да се обидете неколку пати. Девиците треба да избегнуваат непотребно трошење и да го купуваат само најпотребното – на тој начин ќе можат да управуваат со буџетот. Можеби наскоро ќе имате ветувачки проект или ќе направите профитабилна инвестиција.

ВАГА

Во февруари Вагите би требало да избегнуваат мрзеливост и опуштање во деловните работи. Доколку не се вклучите на време во работниот процес, може да изгубите поволна можност. Неуспесите од минатото треба да се остават зад себе, а вие треба да преземете нови задачи и проекти. Во бизнисот, не препуштајте се на вашите соништа и не градете илузии. Ќе треба да покажете разбирање и уважување кон колегите за тие, пак, да почнат да работат и да ги перцепираат информациите со темпото кое вие ​​сте го поставиле.

СКОРПИЈА

Овој месец, Скорпиите треба да следат одреден распоред и однапред да ги испланираат своите трошоци. Така, ќе ја подобрите не само финансиската состојба, туку и емоционалната состојба. Можеби ќе ви биде понудено да работите на неколку проекти одеднаш што ќе ве интересираат и ќе ги задоволат вашите финансиски барања. Обидете се да одржувате рамнотежа помеѓу работата, здравјето и семејниот живот.

СТРЕЛЕЦ

Стрелецот во февруари треба да биде поодлучен и потрпелив. Овие квалитети ќе им помогнат да отворат сопствен бизнис и да постигнат финансиска независност. Сосема е можно одговорните да ве пофалат затоа што посветувате доволно внимание на работата. Најверојатно ќе ви излезат во пресрет и ќе бидат попустливи кога ќе ви треба одмор. Во февруари избегнувајте да влегувате во ризични ситуации.

ЈАРЕЦ

Јарците ќе имаат среќа во форма на финансиска независност. Тие можат профитабилно да инвестираат пари и да отворат бизнис. Јарците треба да се стремат кон пасивни приходи. Време е да го организирате буџетот и добро да планирате за да избегнете трошоци. На почетокот на месецот можете да потрошите многу без да размислувате за иднината. Не губете надеж – наскоро може да ви бидат понудени профитабилни проекти.

ВОДОЛИЈА

Водолиите во февруари треба повеќе да го следат нивниот сон и да спијат доволно за да ја зголемат ефикасноста и продуктивноста. Може да забележите дека сте станале мрзеливи. Веројатно намалување на активноста во работните текови. Но, овие фактори нема многу да влијаат на извршувањето на вашите должности и задачи. Вие и вашите колеги ќе развиете топол однос, ќе се чувствувате удобно во нивно друштво. Веројатно ќе преземете иницијатива и во тимскиот живот.

РИБИ

Завршете ги сите важни работи до крајот на месецот. Бидете малку потрпеливи, бидејќи вашата работа можеби нема веднаш да биде ценета. Не очекувајте инстант пофалби. Тоа ќе биде кога ќе има резултати. Пазете се од завидливите колеги кои можат да ве збунат. Штом се чувствувате негативно, ограничете ја комуникацијата со таквите луѓе. Во оваа фаза, препорачливо е да ја заштитите вашата професионална репутација. Обидете се да избегнете мешање на личното и професионалното.

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Овие профили на луѓе се склони кон изневерување дури и во стабилни врски

Мажот спие, детето гледа во телефон, па тоа е можност жената да заврши уште некоја работа