in , , ,

Пејачот Александар Темелков успешно ја заврши својата прва турнеја – ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ГО ПРЕЧЕКАА ВО КАНАДА

Публиката го засака Александар Темелков од Велес со неговите настапи во музичкото шоу Ѕвездите на Гранд.

Младиот велешанец се најде во центарот на вниманието кога театрално, пред камерите, ја напушти емисијата „Ѕвездите на Гранд“.

Тој тогаш се разочара што не доби ниту еден глас од жирито, па без да се поздрави ја напушти сцената.

Но животот оди понатаму, а шоуто мора да продолжи. Тој е решен да успее и не се откажува од својата кариера.

А неговите успеси допрва доаѓаат.

Тој освен Македонија веќе успешно ги освојува и светските дестинации.

Има свои песни и со многу труд и работа го дарува својот глас на публиката која го обожава.

За Новогодишните и Божиќните празници Темелков беше во Канада на својата прва музичка турнеја.

Според видеата и фотографиите кои постојано ги споделува на неговите социјали медиуми пејачот пеел во Торонто и е презадоволен од настапите.

Таму остварил голем број познанства а и доста шетал.

Ги посетил водопадите на Нијагра, огромниот аквариум ,,Рипли’’ и други туристички дестинации.

Фото:Фејсбук/Александар Темелков

,,Ова е моја прва турнеја во Торонто во Канада. Бев поканет од Управата на Црквата Свети Климент Охридски од Торонто, на чело со претседателот Владе Димитриевски.

Фото:Фејсбук/Александар Темелков

За Нова Година и Божиќ настапив во Црквата со групата ,,Балкан ентертејмент’’. Задоволен сум од тоа како поминаа сите свирки’’ – изјави за Репортер Темелков.

Тој откри дека наскоро планира да го објави и првиот албум, а веќе работи на снимање на песни за вториот албум.

Александар – само напред!

Фото/Принтскрин

Извор: mama.glamur.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ВИДЕО: Тајните на магионичарите

Дневен хороскоп за 22.01.2023 – мотика.мк Хороскоп