in ,

Најголем број разводи се случуваат во месец јануари, дознајте ги причините

Можеби ова ви звучи чудно, но разводите може да се поврзат за месеците од годината. Згора на тоа, статистиката покажува дека постои поврзаност меѓу нив и тоа како.

На пример, најголем број разводи се случуваат во јануари, а еве зошто.

Ги оставате одлуките за подоцна

Можеби не сте размислувале за тоа, но празничната сезона може да влијае на вашето размислување, што ќе ве поттикне да го преиспитате односот со вашиот сопружник, но и да ги одложите тие одлуки за подоцна.

Врз основа на анализите, експертите откриле дека најголем број разводи се случуваат во текот на јануари, но и зошто е тоа така.

Заклучиле дека тоа е така затоа што луѓето избегнуваат да покренуваат болни теми и да носат големи одлуки за време на празниците.

Луѓето се занесуваат од еуфоријата на празниците и потоа ги оставаат сите проблеми во бракот и семејството за подоцна, а кога ќе дојде јануари полека излегува на површина сето она што ги депримирало за време на празниците.

Критичната точка

-Празниците се период кога емоциите се издигнуваат на повисоко ниво, па ако сте несреќни во бракот или сте лути на партнерот, овој период може да биде пресвртница, вели адвокатот за развод Хаиме Гроза.

Од друга страна, многу луѓе во декември стануваат маѓепсани од украси, светла, потпаѓаат под влијание на прекрасната, магична празнична музика, толку многу што веруваат дека сè може да се сврти и да оди на подобро.

За жал, штом поминат празниците, дознаваат дека биле во право пред празниците.

извор:курир.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Добри девојки со корсети – 3 ДЕЛ

ФОТО: ЗАБАВНИ СЛИКИ И МЕМИЊА – 9 ДЕЛ