Black Panther: Wakanda Forever остана на врвот како најгледан филм по Американските Кино сали


Филмот Black Panther: Wakanda Forever и вториот кино Американски викенд се најде со заработка од $67,300,000 милиони американски долари на првото место. Дури три филма кои ја имаа својата премиера успеа да се најдат во Топ 10 листата, тоа се филмовите: The Menu, The Chosen Season 3: Episode 1 & 2 и She Said. Испод можете да го видите рекламниот материјал за овие филмови, а за да ја видите комплетната Топ 10 листа кликнете на наредниот линк: комплетната Топ 10 листа

1.THE MENU | Official Trailer | Searchlight Pictures

Содржина: Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување.

Актери: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult, Hong Chau, John Leguizamo

Жанр: Комедија, Хорор

Траење на филмот: 106 Минути

Режија: Mark Mylod

2.The Chosen Season 3: Episode 1 & 2

3.SHE SAID | Official Trailer

Содржина: Новинарките на Њујорк Тајмс, Меган Тухи и Џоди Кантор, ја разбиваат една од најважните приказни во една генерација – приказна која помогна да се започне движењето #MeToo и го скрши деценискиот молк околу темата за сексуален напад во Холивуд. Според истоимената книга на Меган Тухи и Џоди Кантор.
Актери: Кери Малиган, Зои Казан, Саманта Мортон, Патриша Кларксон, Андре Брауер.

Жанр: Драма

Траење на филмот: 128 Минути

Режија: Maria Schrader

Previous Дневен хороскоп за 21. ноември
Next Азирус Гејминг од денес е официјален Јутуб партнер