in , ,

Black Panther: Wakanda Forever е новиот Американски Кино лидер

https://www.boxofficemojo.com/release/rl3573908993/?ref_=bo_we_table_1

Black Panther: Wakanda Forever успеа да заработи по Американските Кино сали од 11 до 13 Ноември $180,000,000 милиони Америкаснски долари, и со тоа успеа да го симне од врвот филмот Black Adam. Ниту еден од филмовите други кои имаа свои премиери не успеа да завршат во Топ 10 листата. Испод можете да го видите рекламниот материјал од филмот Black Panther: Wakanda Forever:

Целосната Топ 10 листа можете да ја видите на наредниот линк: Топ 10 листата

Marvel Studios’ Black Panther: Wakanda Forever | Official Trailer

Содржина: Кралицата Рамода, Шури, МБаку, Окоје и Дора Милаж се борат да го заштитат Кралството Ваканда од надворешни светски моќници, после смртта на нивниот Крал Тчала. Додека Ваканданците се подготвуваат да го прегрнат новото заглавје на својата земја, хероите мора да останат обединети со помошта на Накиа и Еверет Рос и да постават нов пат за Ваканда и нивната нација.

режија: Рајан Куглер
улоги: Летисија Рајт, Анџела Басет, Лупита Нијонго, Лејк Бел, Данаи Гурира, Мартин Фримен, Ричард Шиф, Винстон Дјук

премиера: 10.11.2022
времетраење: 161′
земја: САД
жанр: Акција, авантура, драма, фантазија, научна фантастика, трилер

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Вулгарен Хумор 379 (38 слики)

Дневен хороскоп за 14. ноември