in , , , ,

Ѕирнете во Сокотра – највонземјанското место на Земјата

0

Сокотра е остров во сoпственот на Јемен и се наоѓа во Индискиот Океан во близина на брегот на Сомалија. Тој е еден од најизолиранните острови во светот. Интензивната топлина и суша, сезонските монсуни, како и долгата изолација, придонесле да на островот се создадат флора и фауна од коишто една третина не постојат на друго место на Земјата.

За да видите повеќе кликнете на наредниот линк: највонземјанското место на Земјата

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Трик за чистење тенџериња и тави кој ќе ве воодушеви – се користи обичен компир (видео)

Дневен хороскоп за 11. ноември