in , ,

Дневен хороскоп за 11. ноември

Овен

Тимот ви обезбедува поддршка во најновите деловни потфати. Презентирате уникатни предлози кои отвораат пат кон нови победи. Сакате некои промени во љубовниот живот и тоа се покажува. Тогаш направете нешто околу тоа, не за да го промените партнерот, се разбира, туку за да внесете малку живост во вашиот љубовен живо.

Бик

Не се откажувате од вашите идеи и не прифаќате приговори. Денеска треба да бидете доследни во ставовите, но без да се расправате со колегите. Можни се несогласувања на емотивен план, поради запоставување на саканата личност. Денес е ден за љубов, затоа подарете го на саканата личност.

Близнаци

Добивте корисни знаења кои ќе ви помогнат да го реализирате она што сте го планирале. Многу работи одат во ваша корист и денес сè ви е едноставно. Личноста што ја сакате индиректно ве потсетува на некои претходни договори. Запомнете дека не сте ветиле нешто и сте заборавиле да го исполните.

Рак

Непланираните потешкотии го попречуваат реализирањето на професионалниот потфат. Иако, тешкотиите ќе бидат краткотрајни. Не дозволувате никој од вас да бара повеќе од договореното и подготвени сте да соработувате во планираните рамки. Добивате впечаток дека партнерот нема доверба во вас и дека сте уморни од непотребни прегледи.

Лав

Неколку колеги ќе изнесат различни гледишта и ќе ја разгледаат ситуацијата од повеќе агли, а на вас останува да извлечете поука од сето тоа. Тие промовираат важни детали во дијалогот со вашиот партнер. Кажете сè што мислите, но на љубезен начин. Секогаш е подобро да се каже сè отколку да се чува длабоко во себе.

Девица

Тешко ви е да бидете во тек со моменталната ситуација на работното место, иако тоа не ве деморализира да го почитувате договорот и во исто време да го заштитите вашиот углед во тимот. Ве мачи сомнежот дека некој друг се мешал во вашата врска. Времето само ќе даде одговор, не се нервирајте без потреба. Уживајте во убав ден, извадете се што е лошо од глава.

Вага

Сакате одредени промени и предизвици на професионален план. Ќе успеете доколку им дадете приоритет на современите решенија. Ќе бидете наградени и пофалени за вашата работа. Денес сте мотивирани на љубовно поле и не го криете тоа. Израдувајте го партнерот со мал знак на внимание, тоа ќе му се допадне, а љубовта ќе ви возврати со љубов.

Скорпија

Избравте несоодветно решение и затоа колегите ве критикуваат. Дозволете вашите потфати да бидат добро осмислени, а утре ситуацијата ќе биде подобра. Партнерот мисли дека во некои области е поуспешен од вас и тоа ни најмалку не ви се допаѓа. Контролирајте ги вашите изливи на емоции.

Стрелец

Амбициозни сте, а резултатите ви се задоволителни, но би можеле да бидат подобри. Вашата ментална и физичка сила варира и не можете најдобро да се справите. Саканата личност ви дава многу малку време да ги реализирате договорите постигнати одамна, но за среќа вие сте доследни и знаете да објасните.

Јарец

Имајте повеќе предвид кога разговарате со колегите, доколку не сте доволно јасни – може да дојде до недоразбирања, а потоа и поголеми проблеми кои скапо ве чинат. Раздразливи сте и мислите дека вашиот партнер не е доволно искрен. Смирете се, не дозволувајте да ве обземе бес, проблемот не е во партнерот.

Водолија

Слушајте ги најновите предлози што ги добивате, но размислете добро пред да донесете конечна одлука. Во деловните консултации излишно е да се плашите од било што. Оние кои се осамени може да бидат забележани. Денес плените со вашиот изглед и некој тајно ве набљудува. Вљубените денеска ќе имаат убав ден.

Риба

Важно е да ја зачувате професионалната репутација и да се докажете како професионалец. Време е за поинаква алтернатива. Искористете ја силата на вашата позиција во вистинско време. Барате од партнерот повеќе отколку што е реално и сте премногу ситничави. Договорот е единствената алтернатива.

Извор: duma.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0

Ѕирнете во Сокотра – највонземјанското место на Земјата

6 математички прашања за тестирање на Вашата мудрост