in , ,

Дневен хороскоп за 09. ноември

Овен

Оптоварени сте со различни обврски, но правите сè што е потребно за да се фокусирате на приоритетните цели. Позицијата на Месечината влијае на вашата емоционална или ментална вознемиреност. Потешко ги разликувате вашите субјективни желби во однос на реалната слика. Сега не е време за донесување важни одлуки. Искористете го денот за одмор и релаксација.

Бик

Се однесувате напнато во ситуации кога некој друг има поедноставно решение од вашето. Не гледајте така на работите.  Ако побарате нечија помош, бидете подготвени и на соодветно барање услуга за возврат. Во љубовта не можете да останете рамнодушни на нечие однесување. Вознемирени сте и потешко ги контролирате емоциите. Денес искористете го слободното време најдобро што можете.

Близнаци

Делувате ангажирано на различни страни, но ги набљудувате луѓето околу вас со одредена доза на недоверба. Ве иритира однесувањето или намерата на партнерот да ве наведе на својот избор. Некој кај вас буди желба за емоционална доминација и чувствувате дополнителна напнатост. Обидете се да останете смирени.

Рак

Имате впечаток дека некој од колегите на работа во последно време ги тестира вашите способности или професионалност. Се наоѓате во прилично необична ситуација. Имате многу неодговорени прашања во глава. Не дозволувајте денес да ве обземат сомнежи или емотивна резигнација во врска со вашиот партнер. Поттикнете ги сите позитивни аспекти на вашата личност и мотивирајте се. Ќе ви годи физичка релаксација.

Лав

Фокусирајте го вашето внимание на други корисни цели. Можно е да пропуштите некоја деловна можност, но сега не вреди да жалите. Нема потреба од натпревар. Бидете повнимателни од вообичаено во изразувањето на вашите емоции. Не дозволувајте некој да ве испровоцира и да ве наведе да се однесувате лошо. Избегнувајте стресни ситуации.

Девица

Добро анализирајте ги вашите лични можности и кому верувате. Ви претстојат различни обврски кои бараат заеднички договор за нова или подобра организација. Важно е подобро да ги разберете нечии афинитети, особено кога имате различни верувања. Нема причина да се однесуваме премногу напорно и арогантно во општеството. Постојано барате виновници.

Вага

Стилот што го применувате околината го толкува на различни начини, но секој се обидува да ви даде до знаење дека сте чекор поблиску до успехот. Делувате многу промислено и наоѓате разумни решенија. Се обидувате да освоите нечија емотивна наклонетост, но како да го правите тоа на погрешен начин или со големо претерување. Најдете рамнотежа и читајте меѓу редови. Денес забавете го забрзаното темпо и најдете време за себеси.

Скорпија

Без оглед на вашите вештини и ментални способности, се чини како некој однапред и прецизно да го предвидува секој ваш потег. Имате впечаток дека некој ви ја ускратува можноста за избор. Тактиката на надмудрување во врска со саканата личност не го носи посакуваниот епилог. Мора да направите чекор назад за да ја „расплетете“ ситуацијата.

Стрелец

Немате доволно енергија да се занимавате со премногу работи во исто време. Непотребно се заплеткувате во конфликтни ситуации. Нескромноста може да ве доведе во непријатна ситуација. Делувате премногу вознемирени. Не можете да ги остварите сите ваши намери во средбата со саканата личност. Ве очекува нов пресврт на настаните.

Јарец

Доволно сте вешти за да исполните различни критериуми за успешен бизнис. Се однесувате како личност која има ефективно решение за различни проблеми. Мудро ја премолчувате вистината за детали кои не се по нечија волја. Нема потреба да ги потценувате можностите на вашиот партнер. Обидете се да ја гледате позитивната страна на работите.

Водолија

Вашиот стил на изразување и деловните резултати делуваат како одличен поттик за луѓето околу вас. Ве импресионира кога знаете дека некој ве претставува како успешна или необична личност. Чувствувате емотивна наклонетост и заедничка инспирација во средбата со саканата личност. Одлично се надополнувате на различни нивоа.

Риби

Немате доволно енергија за фокусирање на повеќе работи во исто време. Понекогаш не е доволно да се има само добра идеја, бидејќи постојат различни околности кои го отежнуваат успешното спроведување на истата. Се однесувате премногу театрално и вашите зборови не звучат доволно убедливо пред вашата сакана личност. Променете го вашиот стил на однесување.

Извор: duma.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 интересни факти за љубовта

Неодоливи модни парчиња кои што се инспирација од природата