in

Дневен хороскоп за 31. октомври

Овен

Некој ќе се обиде да го „извалка“ вашиот деловен углед. Како и да е, бидете доследни и останете упорни во своите намери. На крајот од сѐ, вие ќе ја докажете вашата професионалност. Ќе добиете покана за средба со личност од минатото. Спомените и старите чувства ќе направат да се чувствувате убаво.

Бик

Понеделнички, вие ќе бидете многу мотивирани за новата работна седмица. Вашите идеи ќе бидат прифатени, а ќе добиете и многу пофалби за вашиот труд. Ќе бидете пријатно изненадени од саканата личност. Сѐ што ви треба е малку имагинација и ќе имате совршен крај на денот.

Близнаци

Ќе бидете изненадени од тоа дека нештата ќе се одвиваат во ваша корист. Вие ќе бидете во одлична деловна состојба и затоа треба да го искористите моментот. Кога станува збор за љубовните односи, не можете да добиете сѐ што ќе посакате. Сепак, почитувајте ги вашите поставени стандарди.

Рак

Денеска ќе имате потреба да оставите убав впечаток на работното место. Ќе се потрудите да изгледате убаво и да давате убави сугестии. Сепак, некои од колегите тоа ќе го доживеат на погрешен начин. Ќе се соочите одредени проблеми во односот со саканата личност. Поставете реални приоритети.

Лав

Лавови, не им давајте нереални задачи на вашите колеги. Ќе доживеете деловен успех и со поспоро темпо на работа. Само смирено. Ако мислите дека сте ѝ згрешиле на саканата личност, време е да ѝ се јавите и да ѝ се извините. Денеска заборавете на егото и оставете ја душата да зборува.

Девица

Вашите интереси се од практична природа и непотребно форсирате одредени деловни ситуации. Размислете – сѐ има своја цена. Конечно ќе ја добиете долгоочекуваната порака од саканата личност. Сепак, бидете воздржани и овојпат потпрете се на разумот, а не на чувствата.

Вага

Постојат нешта кои не треба да ги изговорите во афект, затоа бидете потрпеливи. Секако, соработката е важна, но не по секоја цена. Дружбата со вашиот партнер ќе влијае врз вашето убаво расположение. Време е да ја разгорите одамна заспаната страст.

Скорпија

Ќе ве очекува низа интересни средби. Направете сѐ што е потребно за да го споите убавото со практичното и корисното. Иако вашата сакана личност ќе има големи очекувања од вас, вие ќе знаете како да ги исполните. Денеска ќе зрачите со позитивна енергија и сите околу вас ќе го почувствуваат тоа.

Стрелец

Ќе ве очекуваат многу работни обврски, затоа треба правилно да го организирате вашето време. На тој начин, ќе се заштитите себеси од состојба на физичка или емоционална исцрпеност. Вашиот партнер ќе почне да се сомнева во вас и тоа ќе направи да се чувствувате лошо во врска со себе.

Јарец

Вашата желба за успех е разбирлива, но ќе мора да го почитувате работниот протокол. Полека, но сигурно – вие ќе постигнете сѐ. Ќе се чувствувате многу вознемирено во врска со вашиот партнер. Контролирајте ја вашата суета и не дозволувајте тоа да влијае врз вашиот однос.

Водолија

Време е да прифатите нови идеи во врска со деловното работење. На тој начин, вие ќе ги зголемите своите видици и ќе научите нешто ново. Погледнете наоколу, можеби во вашата близина постои личност која има чувства за вас. Ќе бидете изненадени од фактот дека сте биле „слепи“ толку долго време.

Риби

Ќе почувствувате потреба да се ослободите од бројните обврски. Бидете искрени со вашите соработници и препуштете им ги дел од задачите на вашите колеги. Нечие друштво ќе ви биде многу пријатно. Дозволете си да уживате во силните чувства кои одамна не сте ги почувствувале.

Извор: duma.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

МАЛА ЗАБАВА ЗА ВОЗРАСНИ – 15 ДЕЛ

5 Неверојатни шеги коишто ќе го насмеат секој интроверт