in ,

6 знаци дека се плашите од тоа некој да Ве напушти

Стравот од напуштање е нешто со кое сите луѓе се соочуваат. Понекогаш овој страв станува константа и не ни доволува да го живееме животот во полн ек. Еве 6 знаци дека имаш страв од напуштање:

  1.  Ги оттргате луѓето затоа што Ви е страв дека тие први ќе Ве оттргнат Вам.
  2. Им ги исполнувате желбите на другите за да не најдат некој кој што ќе го прави тоа.
  3. Не си доволувате да се отворите на емоционална база.
  4. Премногу ги размислувате работите и пробувате да ги најдете лошите работи кај Вашиот партнер.
  5. Ви треба цело време да Ви кажуваат дека Ве сакаат.
  6. Не им верувате на луѓето.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дневен хороскоп за 23.10.2022

ВИДЕО: Овој микс и видео запис се така направени да ви протечат солзи од смеење, слушнете го