in , , , ,

Ролинг Стоунс по 18 години издаваат нов албум?

Ролинг Стоунс наскоро треба да го издадат својот прв албум со нова музика по 18 години и албумот „Live Kicks“, пишуваат британските медиуми. Тоа би бил и прв албум откако минатата година почина тапанарот на бендот Чарли Вотс.

Неименуван извор изјави дека по трауматична година, членовите на бендот се радуваат на иднината.

Така, Мик Џегер (79), Кит Ричардс (78) и Рони Вуд (75) во последните недели наводно се собирале во студио во Њујорк, каде што им се придружиле тапанарот Стив Џордан и басистот Дерил Џонс.

По смртта на Чарли постоеше неизвесност што да се прави понатаму. Имаа закажани концерти, но не беше јасно што потоа.

Сепак, сега имаа време да размислат за сè и да почувствуваат дека вистинската работа е да го продолжат она што отсекогаш го правеле како бенд, да создадат нова музика и да се надеваме дека ќе ја изведат пред своите фанови.

Извор: duma.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Јутуб не ги смета веќе повеќе кратните прегледи од вашата ајпи адреса или од вашиот профил на вашите видеа

Дали треба да ја чешлате косата додека е мокра?