Домашен леб кој го освои интернетот – брз и вкусен едноставен рецепт


Домашен леб – едноставен а толку вкусен.

Ќе биде потребно време за да се замеси одлично лепче.

Состојки:

400 гр брашно тип 500
3 супени лажици маслиново масло
7 g сув квасец
1 лажичка сол
1 лажица шеќер
230 мл млака вода

Деталите за подготовката погледнете ги во видеото:

Извор: Курир.мк

Previous Балканската ѕвезда Лепа Брена го слави 62-от роденден – пејачката ужива на Флорида, а еве како и честиташе нејзината колешка (фото)
Next 8 показатели дека растете