in ,

Фармерки „Левис“ стари 140 години продадени за неверојатни 87.400 долари (фото)

Најскапите фармерки „Левис“ се продадени и тоа за неверојатни 87.400 долари. Но, ова не се сосема обични фармерки, туку еден од најстарите модели направени и сочувани до денес.

Фармерките беа изложени на аукција во Ново Мексико, а ги купи колекционерот Кајл Хауперт од Сан Диего заедно со Зип Стивенсон, кој е сопственик на компанијата „Деним докторс“.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Фармерки „Левис“ стари 140 години

Извор: duma.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Вистина или предизвик – креативни предизвици со коишто ќе ја размрдате забавата

Дневна шема: 19.10.2022 (фото)