in , , ,

Со овие чорапи наскоро сите ќе бидат опседнати: Модно парче во кое се заљубија сите

На Модната недела во Париз, извонредно убава колекција за пролет/лето 2023 година, меѓу другите, претстави и модната куќа Шанел.

„Шанел“ е синоним за класика и внимателно избрана естетика која од година во година повторно не воодушевува, а овој пат не воодушеви колекцијата пролет/лето 2023 година.

Секое парче е светло, разиграно, шик, но во исто време практично и удобно, што всушност и е неопходно на модерната жена.

Моделите блеснаа во волшебните креации кои само оваа модна куќа може да ги дизајнира, а посебно се истакна еден детаљ – мрежасти, светкави чорапи. 

Извор: duma.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Велешанец освои сребро на IV Балканска олимпијада по физика

Пет работи за кои младите брачни парови најчесто се расправаат