in , , , ,

Една од најубавите жени на светот никогаш не користи ботокс: Пенелопе Круз младешкиот изглед го одржува без пластични операции (фото)

Пенелопе Круз (48) е една од ретките актерки која не е приврзаник на естетската хирургија, а нејзината витка фигура не се менува со текот на годините. Таа  јаде конкретно и има уникатна рутина за вежбање.

Нејзиниот пристап кон исхраната е едноставен – таа се фокусира на храна која прави да се чувствува добро. Тоа не значи дека некои намирници ги смета за лоши, туку помалку здрави.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Една од најубавите жени на светот

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 Животни лекции кои е убаво да ги научите пред 21 година

0

Забавна GIF парада