in , ,

Забавете го стареењето на кожата: Маска со мед и бадемово масло против брчки

Оваа маска ја хидрира и подмладува кожата

Кожата неминовно старее со годините, станува почувствителна на надворешни дразби и полесно се забележува недостатокот на нега.

Со возраста добиваме брчки и стануваме поподложни на појавата на темни кругови околу очите, што е предизвикано од губење на еластичноста на кожата.

Доколку сакате да го забавите овој процес, и да го одложите појавувањето на брчки и темни кругови, можете да пробате маска со мед и бадемово масло.

Најдобро е да користите природен мед од доверлив продавач, додека бадемовото масло можете да го набавите во продавниците за здрава храна.

Оваа маска ја хидрира кожата и помага да се отстранат темните кругови и фините линии. За најдобри резултати, се препорачува да се користи 2 пати неделно.

Потребни ви се само една лажица масло и една лажица мед.

Измешајте ги состојките, намачкајте ја маската на пределот околу очите и носете ја десетина минути.

После тоа, измијте ја маската од лицето со млака вода и нежни движења со рацете.

извор:курир.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ДОБРИ ДЕВОЈКИ ВО ЧОРАПИ-3 ДЕЛ

Дневен хороскоп за 13. октомври