in , , , ,

Миа Костова славеше роденден: Познати фаци, насмеани лица, грст емоции и дрес код – случајно или намерно, сите во црно!? (ФОТО)

Една од најпознатата јавни лица во Македонија, ТВ водителка и влијателна инфлуенсерка Миа Костова блескаше на својата роденденска забавата за нејзиниот 38-ми роденден, во друштво на нејзините најблиски пријатели.

Иако на дамите не им се бројата годините, русокосата и самата се пофали и со возраста и со екипата и со славеничката атмосфера, споделувајќи фотографии на социјалните мрежи од познатиот скопски локал во кој го славеше роденденот.

„На цели 38, богатство е да ја наполниш масава со најблиските“ – напиша Миа и сподели фотографии од моментите на среќа при прославата роденденот.

Повеќе од текстот ќе најдете на наредниот линк: Познати фаци, насмеани лица, грст емоции и дрес код

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Соддржина од новиот кино филм Амстердам

Дневна шема: Велес 12.10.2022 (фото)