in , , ,

Филмот Smile и во втoриот викенд заработи нај много по Американските кино сали

Филмот Smile и во втoриот викенд заработи нај много по Американските кино сали. Филмови кои ја имаа својата премиера и завршија во топ 10 листата се: комедијата Lyle, Lyle, Crocodile, комичната мистерија и драма Amsterdam и хоророт Terrifier 2.

За да ја видите комплетната листа на Топ 10 нај гледани филмови по Американските кино сали кликнете на наредниот линк: Топ 10 нај гледани филмови

1.Lyle, Lyle, Crocodile

2.Amsterdam

3.Terrifier 2

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дневен хороскоп за 10. октомври

Том Круз ќе влезе во историјата: Снима филм на локација на која ниту еден актер никогаш не стапнал (фото)