in , ,

Пејачот Ѓани бил ограбен и претепан среде улица

Често се случува јавни личности да бидат мета на разбојници.

Радиша Трајковиќ Ѓани беше меѓу познатите личности од Србија кои пред неколку години беа мета на крадци.

Имено, фолкерот Ѓани бил претепан и ограбена кога излегол само да го паркира автомобилот. Тој бил пресретнат од две непознати мажи.

Насилниците го претепале и му го украле скапиот часовник вреден 2.000 евра, бидејќи во тој момент немал пари со себе.

Оваа случка пејачот ја сподели со јавноста, а и денес се сеќава на немилиот настан.

фото: Ало.рс/принтскрин

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дневна шема: Велес 06.10.2022 (фото)

Француски лек против мамурлак: Рецепт за супа од лук која ќе ве згрее и засити