in

Дневен хороскоп за 6. октомври

Овен

Денеска е важно да имате деловни цели, но уште поважно е да го одредите вистинскиот начин на кој ќе ги спроведете. Ќе имате преголеми очекувања од партнерот, еден од вас користи лажни изговори. Како и да е, нема потреба од преголема грижа, опуштете се.

Бик

Ќе очекувате позитивен одговор од деловните соработници и цел ден ќе бидете во неизвесност. Можни се недоразбирања со партнерот, ќе ви се чини дека вашата сакана личност нема разбирање за вас. Внимавајте на исхраната, време е да почнете со соодветна диета.

Близнаци

Време е да бидете малку построги и да ги заштитите вашите интереси на работното место. Денес ќе бидете особено привлечни за околината, па бидете спремни за бројни комплименти. Дајте си оддишка и, конечно, отспијте осум часа квалитетен сон. Дефинитивно, тоа ви е потребно.

Рак

Денес ќе биде важно да бидете особено внимателни во деловните соработки. Избегнувајте непотребно флертување со непозната личност, тоа нема да ја исполни вашата емотивна празнина. Посветете се на самите себе, во вас се крие изворот на животна радост.

Лав

Ќе добиете електронска порака која ќе ви даде надеж дека вашите деловни планови ќе се изреализираат. Премногу сте посветени на работата, а тоа ѝ прави на вашата сакана личност да се чувствува запоставено. Време е да купите авионски билети до некој европски град и да одите на краток одмор.

Девица

Однесувањето на вашите соработници ве збунува. Вие секогаш сте искрени, но дел од луѓето со кои работите прават сѐ во нивна корист. Денес ќе сфатите дека нечие присуство, за кое сте мислеле дека ви е пријатно, сѐ повеќе ви пречи. За добро ментално здравје, некогаш е добро да се прекинат некои односи.

Вага

Избегнувајте деловни конфликти и бидете самоуверени во своите професионални способности. Критиките, понекогаш, доаѓаат од луѓе кои ви завидуваат. Иако сакате да бидете доминантни, денес дозволете му на вашиот партнер да ве води. Уживајте во моментите со саканата личност.

Скорпија

Денес ќе бидете храбри да го кажете своето мислење за случувањата на работното место. Не дозволувајте да ве „газат“. Иако речиси секогаш сте чесни во односот со партнерот, денес треба да бидете малку лукави. Секако, и тоа треба да биде со мерка. Добро ќе ви дојде ако прошетате во природа.

Стрелец

Не вреди да се изложувате на голем ментален напор, тоа ќе влијае на вашето физичко здравје. Работете во рамки на работното време и ниту минута повеќе. Љубовта од вашиот партнер ќе ви биде како мелем во попладневните часови. Направете си топол чај и уживајте во разговорот со саканата личност.

Јарец

Размислете за нови деловни методи, ќе сфатите дека досегашните решенија не го даваат посакуваниот резултат. Нема потреба посебно да се истакнувате во друштво на саканата личност. Бидете трпеливи – нештата ќе си дојдат на свое место. Време е да внесете додатоци во исхраната.

Водолија

Бидејќи сте луѓе кои се практични, денес лесно ќе ги остварите вашите планови. Партнерот ќе ве изненади со неочекувана постапка и ќе преземе изненадувачка иницијатива. Но, и тоа ќе има своја цена. Каква? Тоа ќе зависи од вас. Треба да внесувате повеќе течности.

Риба

Одредено недоразбирање со колегите ќе ви го наметне прашањето дали можете да имате доверба во нив. Изговорите на партнерот, кои во последно време се зачестени, ќе направат да се чувствувате вознемирено. Не верувајте во сечии зборови. Посветете се на вашето хоби.

Извор: duma.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Што жените прво забележуваат кај мажите, а што мажите кај жените?

АНКЕТА: Каков Рок обожаваш, ЕX Yu или странски?