Таа е една од најуспешните и најубавите спортистки, има 40 години и се уште е девица (фото)


Амeриканската спортистка Лори Џоунс (40) позната како Лоло Џоунс, е жена која во спортот постигнала многу.

Таа го претставувала американскиот тим и на Олимписките игри, како на Летните олимписки игри, така и на Зимските поради тоа што успешно се натпреварува во два спортa. Трчала на 100 метри со препреки во Пекинг во 2008 година и во Лондон во 2012 година, додека пак во Сочи учествувала во боб.

Меѓутоа, кога станува збор за приватниот живот, на Лоло не ѝ оди толку добро. Таа не крие дека не е емотивно исполнета, а причината ја гледа во тоа што и натаму е девица.

Имено, Лоло е христијанка и има намера во бракот да влезе невина, а иако имала повеќе обиди, никако не успева да одржи врска затоа што одбива интимни односи пред да се венча.

За повеќе кликнете на наредниот линк: има 40 години и се уште е девица

Previous Направете совршен ајвар со помош на една тајна состојка
Next Z.P вика дека Лестер ќе го победи Манчестер Јунајтед