Несекојдневна венчавка во Грција – судбоносното „да“ го кажале под вода (ВИДЕО)


Петрос и Мирта ги разменија заветите за вечна љубов во единствено и оригинално опкружување – под вода, на дното на морето кај островот Алонисос. Ова е прва подводна венчавка на островот.

На церемонијата покрај брачниот пар, присуствувал и градоначачникот на Алонисос, сведоците, инструкторите по нуркање и подводен камерман.

Мирта носела венчаница, додека младоженецот по куси панталони, а останатите биле облечени во нуркачка опрема.

Кога дојде време за првиот бакнеж, двајцата ги извадиле маските, а церемонијата била пренесувана во живо на брегот каде што присуствувале роднините.

Извор: mk.tv21.tv

Previous Не можете да спиете поради жештина? Пробајте го овој трик
Next ФОТО: ДОБРИ ДЕВОЈКИ ВО ЛАТЕКС И КОЖА- 3ДЕЛ