in

Трабзонспор го промовираше Енис Барди

Македонскиот репрезентативец Енис Барди и официјално е нов член на Трабзонспор. Турскиот тим го промовираше играчот од средниот ред, кој ќе го носи дресот со број 29 во новиот тим.

Барди доаѓа во Трабзон од тимот на Леванте, каде мина пет години и имаше успешни настапи.

Летово беше баран од неколку клубови, на крајот се одлучи да ја прифати понудата од турскиот првак кој ќе игра во квалификациите за пласман во групите во Лигата на шампионите.

Yeni yuvana hoş geldin Enis Bardhi. ♥️💙 pic.twitter.com/YyvhCrQM4u

Извор: mk.tv21.tv

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

З.П планираше да оди во Грција на одмор ама нешто го спречи

ПРОФЕСИОНАЛНИTE ГОТВАЧИ ОТКРИЛЕ МОЌЕН ТРИК: Како да пржите кромид без да ја замирисате куќата – клучот е во една состојка