in

Дневен хороскоп за 25. јули

Овен

Некој инсистира на промена на договорот и користи мали трикови кои вие умешно ги забележувате. Нема причина да се впуштате во расправија кога сте свесни дека услови за еднаквост. Некој на љубовно поле ви нуди разбирање и бескрајно внимание. Но, вие избирате погрешна личност и барате дополнителна возбуда.

Бик

Незадоволството го искажувате на директен начин. Ве лути нечие однесување и неправдата што ја доживувате од страна на некои ваши соработници. Важно е да се смирите и да побарате љубовен совет од блиски пријатели. Не го иритирајте партнерот непотребно.

Близнаци

Гордоста може да ве попречи или да ве доведе до погрешен заклучок. Не се прогласувајте предвреме за победник во деловен дијалог, почекајте да се смират вжештените страсти. Се соочувате со иронична ситуација во љубовниот живот. Правите погрешен чекор кој непотребно ве оддалечува од саканата личност и од заедничките планови.

Рак

Не треба премногу да зборувате за старата слава кога ви се нуди добра деловна можност. Деловниот успех подразбира нова и добро осмислена акција. Прифатете го предизвикот. Вашето емоционално расположение и задоволство се менуваат во зависност од различните средби. Понекогаш делувате збунето и неодлучно.

Лав

Некој не ги исполнува вашите очекувања во деловната соработка, но се правите дека не забележувате. Сепак, игнорирањето на вашите деловни проблеми не може да го реши вашиот статус. Избегнувајте ја варијантата на емоционално самоказнување или изолација. Нема причина да се дистанцирате од саканата личност. Ви треба пауза.

Девица

Сакате да се разликувате од другите на позитивен начин и на начин што остава голем впечаток на оние околу вас. Соберете тим од соработници кои ветуваат морална и материјална поддршка. Ве возбудуваат некои емотивни игри во средбата со саканата личност, особено кога сè се случува како што сакате и според вашето расположение.

Вага

Без разлика на различните непријатности кои ве придружуваат при средбата со колегите, пред вас е добар ден. Треба да го процените најдобриот момент за деловна акција. Покажете дека поседувате благородни особини, како што се великодушност и емпатија кон луѓето кои ви значат. Важно е околу себе да гледате среќни и задоволни лица.

Скорпија

Новите деловни настани ги сфаќате на погрешен начин, а нечие однесување го толкувате според вашите потреби. Понекогаш е тешко да се повлече јасна линија или да се постави знак за еднаквост помеѓу гласот на разумот и неконтролираните емоции.  Не можете да добиете сè што ќе посакате.

Стрелец

Помислата да се биде чекор пред другите изгледа стимулативно и возбудливо. Вашите деловни намери, желби и мотиви се јасни. Сè се сведува на користење на одредени формули. Користете некои скриени трикови за да го шармирате партнерот. Сè е дозволено доколку одговара на заедничките потреби и вкус.

Јарец

Ја сфативте суштината на проблемот и се обидувате да се организирате за поуспешно извршување на задачата. Добриот деловен потег носи позитивен одговор. Важно е прецизно да ги објасните вашите идеи. Партнерот не сака да ви ги доверува своите тајни намери, но вие не се откажувате лесно. Одбивањето дополнително ве поттикнува на акција.

Водолија

Мотивирани сте да успеете и да ја прифатите конкурентната атмосфера што ја наметнуваат вашите соработници. Ќе уживате во нов деловен предизвик. Вашите очекувања може да не се остварат целосно. Има различни интереси помеѓу вас и вашиот партнер. Не можете лесно да се договорите за заедничките планови.

Риби

Во ваш интерес е да избегнувате сомнителни понуди или личност која ве одвлекува од професионалното изразување. Секој од соработниците треба да се занимава со своите проблеми. Недостатокот на емоционална инспирација не е голем проблем, но внимавајте на скриените намери на партнерот.

Извор: duma.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

На Антониа Гиговска и тргна со разголувањето: Сексапилот пуштен на најјако! (ФОТО)

Објавен првиот тизер за „The Lord of the Rings: The Rings of Power“: Видеото досега брои 8 милиони прегледи