in , ,

ВИДЕО: Фудбалер на аргентински Индепендиенте погоден од трибините со риба

https://youtu.be/0ohGWP-UWwY

Инцидент се случи на големото дерби во аргентинското фудбалско првенство меѓу Расинг и Индепендиенте, кога гостинскиот фудбалер Леандро Фернандез беше погоден синоќа од трибините со риба, пренесуваат аргентинските и европските медиуми.

Инцидентот се случил на почетокот на второто полувреме на натпреварот во рамки на аргентинското првенство во кој Расинг триумфираше со 1-0.

Фернандез падна на тревата, по што на носилки беше изнесен од теренот, но подоцна се врати и го продолжи натпреварот.

Извор: mk.tv21.tv

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Бразилскиот „Змиски Остров“ е едно од најсмртоносните места на Земјата

ФОТО: Пеглање