in

Дневен хороскоп за 22. јули

Овен

Некои нови настани ќе донесат мало разбранување во вашата деловна околина. Повеќето од вашите соработници ќе реагираат на препознатлив начин и без видлива корист. Оставете ги работите да течат по својот природен тек. Во љубовта немате трпение да слушате нови приговори од вашиот партнер.

Бик

Врз основа на моменталната ситуација во која се наоѓате на работа, од вас се очекува да донесете разумна одлука. Затоа, не го одложувајте тоа и пресечете. Партнерот точно знае како да ве задоволи или да ве направи среќни. Но, не заборавајте – партнерството не е еднонасочна улица.

Близнаци

Во моментов прво на листата на приоритети ви е да најдете ефективно решение. Не трошете време и не им обрнувајте премногу внимание на различните коментари од вашите соработници. Саканата личност прави се што е потребно за да ги исполни сите ваши очекувања во границите на реалните можности.

Рак

Не ви се допаѓа нечија улога и однесување, но немате способност да менувате деловни правила или да влијаете на изборот на соработниците. Бидете трпеливи и не избрзувајте со реакциите. Во врската со саканата личност делувате добро расположени и се грижите да ја почувствувате емотивната топлина или шармот на заедничкиот живот.

Лав

На вашите претпоставени им делувате енергично и нестрпливо, но зголемената иницијатива од ваша страна не носи позитивни резултати и нечија наклонетост. Нема причина да изберете емотивна улога која не одговара на вашите афинитети. Повнимателно анализирајте ја љубовната ситуација и не штедете на зборови.

Девица

Доколку некој ве предупреди да ги промените вашите барања во деловната соработка, прифатете одреден компромис. Ви недостасуваат дипломатски манири. Не мора секогаш да им докажувате на сите дека сте во право. Потрудете се да ги разјасните недоразбирањата со некоја личност која ви значи.

Вага

Делувате духовито и искрено и на тој начин освојувате симпатии од различни страни. Сепак, посветете повеќе време на вашите тековни обврски и не ги одложувајте. Важно е да поставите јасна граница помеѓу учтивото однесување и емоционалната доверба за да избегнете можни недоразбирања со партнерот. Ќе се чувствувате добро.

Скорпија

Ве погодува нечие некоректно однесување или неправда во деловната соработка. Сепак, важно е работите на крајот да завршат на добра нота и никој да не биде повреден. Понекогаш во превирањата во врската треба да се исклучи разумот. Има работи што не можете да ги објасните врз основа на логички правила.

Стрелец

Некој се обидува да ве доведе до прифаќање на нивното деловно решение, но вие сте доволно снаодливи и вешто избегнувате средби или разговори со одредени соработници. Не ги потценувајте способностите на партнерот и претпоставувајте дека вие имате контрола над сите настани. Подобрете ја вашата психофизичка подготвеност.

Јарец

Добро сте расположени и повеќе од кога било верувате дека секогаш постои решение за да го постигнете она што другите не можат да го постигнат. Преамбициозни сте, но нема причина за грижа. Не смислувајте нови љубовни загатки кои може да се сфатат на погрешен начин. Однесувајте се согласно годините.

Водолија

Имате убедливи аргументи, но на еден од вашите соработници изгледа не му е грижа за чувствата на останатите. Не се вовлекувајте во непотребни кавги. Се грижите да ја потиснете вашата емоционална вознемиреност пред блиска личност за да изгледате многу разумно. Потребен ви е одмор.

Риби

Некој ви нуди добра деловна можност, но во исто време очекува од вас одредена услуга или строга дискреција. Бидете доволно активни и имагинативни во сите погледи. Можеби некој очекува од вас многу повеќе отколку што замислувате. Не давајте ветувања кога знаете дека не можете да ги исполните.

Извор: duma.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ФОТО: Очекувања во споредба со реалноста

Често сонувате дека паѓате во сон? Ова е значењето