in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ЈУЛИ 2022 ГОДИНА

РЕКЛАМА

———————————————————

———————————————————

Овен
Обидете се да покажете малку повеќе разбирање за колегите. Бидете потолерантни кон оние кои не ги делат вашите ставови за животот. Напнати сте и таа нервоза ја пренесувате на партнерот кој не знае како да ви пријде. Не би било добро сега да влегувате во конфликти. Потребна ви е масажа.

Бик
Вашата најголема доблест, освен што сте вредни и вешти во работата, е тоа што знаете да воспоставите одличен однос со колегите кои многу ве ценат. Затоа тие се секогаш подготвени да ви помогнат. По бројните љубовни бродоломи, конечно сте среќни и исполнети. Уживајте!

Близнаци
Денеска во знак на благодарност за нешто што сте го направиле во минатото, би можеле да добиете пари од близок член на семејството. Оставете ги овие пари на страна, почекајте да ги потрошите бидејќи ќе ви се најдат следниот месец. Можни проблеми со коските.

Рак
Среќата се сврте против вас, се што ќе се обидете да предложите на работа наидува на млака реакција. Бидете поупорни ако верувате во вашите идеи. Вие сте на љубовен замав, сакате повеќе отколку што може да ви даде партнерот и размислувате за раскинување. Конечната одлука, сепак, не е ваша.

Лав
Загрижени сте за член на семејството, се трудите да му помогнете на секој начин. Бидете внимателни ако таа помош вклучува пари, може да бидете измамени. Вишокот килограми ви пречи, но што ќе направите со тоа?

Девица
Денес имате посебна причина за радост, кариерата ви е во нагорна линија, партнерот ве опсипува со внимание и љубов, што повеќе да очекувате? Можни се помали дефекти во куќата, но ништо што нема да бара преголеми трошоци.

Вага
Доколку размислувате за промена на работните места, денес е добар ден за преговори. Добро размислете за понудата што сте ја добиле, постои еден сегмент што можеби сте го превидиле што прави голема разлика. Среќата ве следи и во игрите на среќа. Очекувајте пари, а ѕвездите ве советуваат да ги потрошите на себе!

Шкорпија
Добивте одличен договор за одмор, но загрижени сте за вашите финансии. Сè уште имате време да заштедите, би било штета да ја пропуштите оваа можност. Слободните ги игнорираат постојаните покани на една личност за дружење. Не бидете толку строги, таа личност би можела многу пријатно да ве изненади.

Стрелец
Последните недели се однесуваа на вашата кариера, се посветивте максимално на работата и сега ги жнеете плодовите од вашиот труд. Не дозволувајте партнерот да ве чека повеќе. Неговото трпение е при крај, може да изгубите некој за кој многу се грижите….

Јарец
Можни се конфликти на работното место, подобро би било да не се впуштате во туѓи конфликти бидејќи не знаете да ги правите работите со половина срце, па не мора ни да се карате. Искористете ја вечерта за излегување со пријателите, ќе се изненадите од изгледот на личност која одамна не сте ја виделе. Романсата е на хоризонтот.

Водолија
Не е време да бидете неодговорни и да ги одложувате обврските. Ако сега ја пропуштите можноста да се покажете на работа, следната можеби нема да ја добиете до следната година. Внимателно бирајте ги зборовите кога комуницирате со партнерот, тој е многу чувствителен и може сосема неочекувано да го повредите.

Риби
Помалку мака на работа, но ништо што ќе ви предизвика премногу главоболка. Чувајте се достоинствени и над озборувања и интриги. Вие сте осамени и ви треба внимание од спротивниот пол. Свртете се, постои личност која копнее по вас, но вие не ја забележувате.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ЈУЛИ 2022 ГОДИНА

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ЈУЛИ 2022 ГОДИНА