in

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 9 И 10 ЈУЛИ 2022 ГОДИНА

РЕКЛАМА

———————————————————

———————————————————

ОВЕН
Можни се потези кои суштински ќе ви го променат професионалниот пат. Доколку излезот го гледате во големите заеми во готовина, најдобро е да се откажете бидејќи подоцна ќе бидете изненадени од неповолни детали кои не сте ги забележале на време.

БИК
Имате можност да ги измазнете старите недоразбирања и да го освежите контактот со луѓето кои претходно сте ги елиминирале. Вашата уверливост носи добри резултати, но не претерувајте, бидејќи на тој начин ќе преземете и одговорност која не е ваша.

БЛИЗНАЦИ
Ве очекуваат поволни договори, успешни набавки и стабилизација на финансиско поле. Доколку носите важна одлука, викендот е поволен за тоа. Бидете упорни, не се откажувајте од започнување нови проекти бидејќи слична можност нема да се повтори наскоро.

РАК
Прифативте обврски кои не се во вашата природа. Утешете се во гледањето на сето тоа како привремен проект кој, кога ќе заврши, носи нови можности. Доколку во сето тоа е вклучен партнерот, внимавајте, распределбата на улогите би можела да стане навика.

ЛАВ
Добивате нови задачи. Со оглед на тоа дека се работи за ново поле во кое досега не сте се пробале, ќе бидете високо мотивирани. Самите си докажувате колку се големи вашите способности. Пази, не си безгрешен.

ДЕВИЦА
Од комарец правиш магаре. Сте се фокусирале на нешто што е сосема неважно. На удар е вашиот партнер, кому се обидувате да му ја покажете својата моќ. Вашата недопирливост нема крај, доколку не застанете на време, следува вистинско фијаско.

ВАГА
Вие сте расеан. Окупирани сте со грижи што сте ги смислиле и ги решавате проблемите кои допрва би можеле да се случат. Вашата деконцентрација и однесување на работа може да ве чини многу, па затоа е подобро да се разбудите на време и да ја одделите реалноста од фантазијата.

ШКОРПИЈА
Направивте избрзани потези и поради тоа се најдовте во навидум безизлезна ситуација. Блефирањето не успеа, па имате непријатен разговор со претпоставената личност. За да ги ублажите последиците, преземете одговорност и решете го проблемот.

СТРЕЛЕЦ
Донесувате одлука која ви нуди само привремено решение. Иако знаете дека работите не одат како што сте сакале, вие се задоволувате со моменталното решение. Идеално би било ако оставите сè на страна и да си дадете време да размислите.

ЈАРЕЦ
Може да се разгорите неконтролирано, па сигурна е сериозна дискусија со непознати лица на јавно место. Можни се и контакти со луѓе од другата страна на законот. За да избегнете можни непријатности, поминете го викендот во друштво на саканата личност.

ВОДОЛИЈА
Постојано зборувате за промени, па станува заморно за вашата околина, особено за колегите. Своите стравови ги проектирате најмногу на женскиот дел од популацијата. Невнимателна изјава може да предизвика жесток конфликт, иако верувате дека сте добронамерни.

РИБИ
Доколку на било кој начин се занимавате со трговија, периодов ќе ви биде стресен. Иако сте во искушение конечно да завршите некои заостанати обврски, одолејте се на искушението и одложите сè за некое време, бидејќи сè што ќе направите викендов, ќе го направите повторно.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Колку долго може да се носи еден градник? – Одговорот е всушност само 30 дена

13 ЈУЛИ НОСИ ПОЛНА МЕСЕЧИНА ВО ЈАРЕЦ – Ѕвездите поттикнуваат да ја сфатиме нашата иднина посериозно