in ,

Колку долго може да се носи еден градник? – Одговорот е всушност само 30 дена

Модата е исклучително разноврсна и често се толкува како слобода на изразување, но многу жени можат да се согласат за некои работи, вклучувајќи го и фактот дека носат градници малку подолго отколку што би сакале да признаат.

Експертот за градници и корисник на TikTok, Никола Крук, фрли светлина на реалниот животен век на нашите градници, а нејзиното вирално видео, кое до денес собра повеќе од 500.000 прегледи, остави многумина во целосно неверување.

Генијална причина да ставите црн пипер во машина за перење! 1 / 6 Досега сме слушале секакви совети кога станува збор за „додатоци“ за машината за перење. Всушност, Никола сподели видео на TikTok во кое откри дека градникот треба да се носи само 30 дена. „Можеби ќе бидете шокирани од одговорот колку долго треба да трае градникот…

@nicolacrookonline You may find the answer shocking as to how long a bra should last…How long do you keep your bras? #brafitting#bratok#braboutique#bras#brasandhoney#braschool#braschool#girltok#brasize#brafitstylist#styletips#howto#smallbusiness♬ Juicy – Doja Cat

Колку долго го носите? прашува таа со соопштението. Држејќи розов градник, таа ги задеваше вообичаените одговори и заблуди за животниот век на градникот. “Три месеци? Шест месеци? 12 месеци? Всушност, точниот одговор е 30 дена!

Се разбира, ако имате само еден градник и го носите секој ден”, појаснила таа. И покрај тоа што Никола ја прели чашата за шокантната вистина, неколку луѓе побрзаа да не се согласат во коментарите, а многумина рекоа дека нов градник секој месец е едноставно прескап. „Немам доволно пари за тоа!“ коментира еден корисник, додека друг додал: „Што!?!? НЕЕ!! Некако е најлошо затоа што на жените им се потребни, а добрите градници се толку скапи!“

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Времето е најдобртиот тест за љубовта

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 9 И 10 ЈУЛИ 2022 ГОДИНА