in

СРЕЌЕН МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ЈУЛИ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Јуни беше многу напнат месец за Овенот, тие се обидуваа да ги поправат грешките од минатото и да му докажат на партнерот колку им значат. Пред вас е малку порелаксирана атмосфера, ќе се создаде можност за заедничко уживање и патување. Ваше е да го препознаете и искористите на вистински начин за да се зближите со партнерот. Слободните ги очекува мирен месец, без поголеми промени ќе уживате во излегувањето со пријателите.

Изминатите месеци ја докажавте својата вредност на работното поле, претпоставените ве сметаат за незаменливи. Ова е приликата која долго ја чекате, препознајте ја бидејќи ќе ви обезбеди високи приходи и материјална сигурност во наредните месеци. Размислувате за купување недвижен имот, но јули не е најдобриот месец за започнување на ваков бизнис.

Зајакнете го вашиот имунитет со физичка активност и урамнотежена исхрана.

БИК
За Биковите претстои мирен месец, многумина од вас ќе влезат во брачна врска во текот на летото и ќе ја зајакнат врската. Романтичните моменти продолжуваат, ова е едноставно вашето лето! Јули ви носи многу позитивна енергија. На слободните Бикови им се очекува додворување, различни луѓе ќе се обидат да ве освојат, но вие моментално не сте сконцентрирани и се обидувате да се задоволите себеси пред се. Во текот на јули нема да влезете во сериозна врска.

Бевте несигурни во текот на јуни, но јули ви носи поголема сума на пари и нови деловни потфати. Ќе мора да преземете одговорност и да го водите вашиот тим да напредува и да ги подобри своите знаења и вештини. Средината на месецот може да биде напорна, но самиот крај на јули ќе ви го донесе просперитетот кој долго време го посакувавте. Финансиската состојба е стабилна, што не значи дека треба да влегувате во ризични набавки.

Посветете си повеќе време на себе, одморете се, спијте малку!

БЛИЗНАЦИ
Слободните Близнаци ги сакаат летните месеци, пред вас се лежерни врски и ќе си ја исполните потребата за лежерно флертување. Нема да ја тргнете насмевката од лицето! Јули носи пријатни моменти за зафатените Бикови на љубовен фронт, ќе поминувате многу време со семејството и ќе се трудите да му помогнете на партнерот и да бидете со него пред животните предизвици. Јули ќе ве зближи и ќе создаде прекрасна атмосфера внатре во домот.

Деловната ситуација е стабилна, немате премногу очекувања, а некои од вас најмногу би сакале да одат на одмор и да се одморат од работа. Првата половина од месецот можете да ја искористите за одмор, во втората половина на јули ќе имате можност да го промените работното место или да напредувате и да се преселите на повисока позиција во компанијата – што значи дополнителна посветеност! Затоа наполнете ги батериите во првата половина од месецот и дајте го максимумот на самиот крај на јули.

Не сакате многу зачинета храна, избегнувајте слатки – стомакот ви е чувствителен!

РАК
На јулското небо нема напнати ретроградни аспекти, па Раковите ќе сакаат да се опуштат и, како што доликува на вашиот знак, да уживаат во хедонизмот. Имајте на ум дека јули е ваш месец, ќе бидете малку себични и ќе побарате од партнерот да ви ги исполни желбите. Слободните Ракови не очекуваат драстични промени на љубовното поле, не сакате да вложувате енергија за влегување во сериозна врска, но со задоволство флертувате со колегите од работа и личност која е често во ваша близина.

Јулските денови се резервирани за одмор, доколку можете да планирате продолжен викенд, поминете повеќе време дома уживајќи. Стресниот период е зад вас и на вашето тело навистина му треба одмор. Не трошете големи суми пари на облека и храна, обидете се да останете умерени! Кон крајот на месецот ќе ви биде понудена можност за работа во странство, што особено ќе ги израдува невработените Ракови. Разгледајте ја понудата внимателно.

Нема поголеми промени во здравствениот план.

ЛАВ
Пред вас да влезете во ветувачка врска со личност од странство. Препознајте ја вашата сродна душа на време, бидејќи ако сакате оваа врска навистина може да трае. Зафатените Лавови уживаат во вниманието на своите партнери, навистина ви требаат како поддршка и поддршка во текот на јули. Разговарајте отворено со партнерот, споделете ги вашите стравови и надежи со него, тоа уште повеќе ќе ве зближи.

Не сте сигурни каде ќе ве одведат новите деловни проекти, нервозни сте кога не ги држите сите конци во раце. Мора повеќе да верувате во себе, да бидете храбри и да прифатите дополнителна работа. Вашата напорна работа ќе се исплати на крајот на јули, конечно ќе се одморите во последната недела од јули и ќе се задоволите себеси. Финансиската состојба е добра, нема поголеми кризи во текот на следниот месец.

Здравствената состојба е стабилна.

ДЕВИЦА
Девиците се соочуваат со предизвици на љубовен план, не е специфично за вас отворено да ја изразувате љубомората, но овој пат ќе се изненадите. Смирете се, не е се како што изгледа на прв поглед. Слободните Девици очекуваат интересен месец, полн со можности за запознавање нови луѓе и дружење со старите пријатели. Јули ви носи уживање!

Ќе бидете задоволни од деловната ситуација во текот на јули, но и од финансиите. Деловните партнери може да ве прашаат за мислење за одредени проекти, што бара од вас да се посветите и да го продолжите работното време. Сепак, новите проекти ќе се исплатат и навистина ќе бидете задоволни од себе на крајот на јули. Вашата самодоверба ќе биде на завидно ниво.

Се чувствувате добро.

ВАГА
Во изминатите месеци, Вагите работеа на врската со партнерот и се обидуваа да ги израмнат грешките од минатото и да се поврзат меѓу себе. Сега се е на свое место и навистина можете да уживате во текот на јули, многумина од вас имаат заедничко патување пред вас. Слободните Ваги уживаат во друштво и додворување на различни личности, но се ќе заврши во површна приказна. Не сакате да се вложувате во љубовна врска, посветени сте исклучиво на себе и на вашите лични цели.

Повеќето Ваги ќе се чувствуваат непријатно во првата половина на јули, бидејќи деловната ситуација е нестабилна. Поради дејството на Уран и Сатурн може да ви се нарушат плановите и ќе стравувате како целата деловна ситуација ќе се одрази на вашите финансии. Во секој случај, обидете се да земете длабок здив, да се смирите и да ја вратите вербата во себе. Потребен ви е план кој ќе се издигне како Феникс од пепелта.

Ќе уживате во масажа, медитација и пливање – се за ослободување од стресот.

ШКОРПИЈА
Јули е нешто порелаксиран месец за Скорпиите, многумина ќе го анализираат минатото и ќе се обидат да ги поправат грешките кои долго време го мачат партнерот. Запомнете дека мирниот разговор води до компромис, расправијата не е во ваша корист. Вистинско време е да му докажете на партнерот дека сте негова поддршка. Слободните очекуваат мирен месец, не сте заинтересирани да влезете во врска, но лежерно ќе флертувате и ќе се забавувате со излегувањето.

Деловната ситуација е поволна, во текот на јули ќе ви се даде можност да заработите малку повеќе, но на вас останува да го препознаете. Овој пат немојте да бидете мрзливи, јасно е дека летните месеци се резервирани за одмор, но оваа можност за работа ви овозможува материјална стабилност. Доколку очекувате работа, ќе добиете можност кон средината на месецот да ги покажете своите знаења и способности.

Нема големи промени во здравствената област.

СТРЕЛЕЦ
Јули е месец направен за сингл Стрелците, имате можност да влезете во сериозна врска која може да биде крунисана со брак. Уживајте во љубовта колку што можете повеќе, сега не е време и место да ги изразите вашите стравови и да размислувате за минатото. Стрелецот во долга врска и брак ги очекува и романтичен летен месец, ќе се посветите на партнерот и ќе уживате во заедничкото време.

Можеби не сте размислувале за предавство и не сте се сомневале во блиски деловни соработници, но некои од нив можеби ќе ви го свртат грбот во првата недела од јули. На деловен план, ќе научите нови лекции и ќе потврдите дека можете да се потпрете исклучиво на себе. Не дозволувајте да ве победат, докажете ја вредноста на вашето знаење, труд и посветеност на работата! Во средината на месецот ве очекува поголема финансиска добивка.

Хроничен замор.

ЈАРЕЦ
Не сте сигурни дали партнерот ви е верен и ова прашање ќе продолжи до крајот на јули, немате сила да ги откриете вашите стравови пред саканата личност. Размислете неколку пати пред да започнете расправија, дали ретроградните планети во претходниот месец ви дале таква идеја или се базира на факти. Слободните ги очекуваат мирен месец, без поголеми промени. Ќе бидете фокусирани на пријателите и блиските роднини, ќе уживате во дружењето.

Првата половина на јули е многу пријатна за Јарците, финансиската состојба е добра и можете да планирате краток одмор во овој период. Како што одминува месецот, така и деловната ситуација станува се покомплицирана, ќе мора да им помогнете на колегите во решавањето на тешките и комплицирани деловни задачи. Подгответе се добро и одморете се што е можно повеќе во првите две недели од јули.

Ако сè уште страдате од болки во долниот дел на грбот и нозете, размислете за вежби за истегнување или јога.

ВОДОЛИЈА
Обичните врски и талентот се она што го опишува месец јули за повеќето Водолии. Ќе уживате во секојдневието, неоптоварени и со насмевка на лицето. Зафатените Водолии ќе останат посветени на партнерот, ќе се фокусираат на заедничкото излегување, но и ќе сакаат да работат на својот физички изглед и здравје. Организирајте заеднички тренинзи, пливајте и уживајте во хобија кои бараат физичка активност од вас и вашиот партнер. Искористете го месец јули за да работите на себе!

Продолжувате да влевате позитивна енергија во колективот, им давате сила на луѓето да се справат со новите деловни задачи. Сепак, во средината на јули ќе ви треба и поддршка бидејќи може да се чувствувате преморени. Ако е можно, одвојте неколку дена одмор за да се одморите и да се посветите и да ја вратите изгубената енергија. Финансиската состојба е стабилна.

На вашето тело му недостасува физичка активност!

РИБИ
Вие и вашиот партнер имавте мали несогласувања во текот на јуни, но во месецот што следи ќе се смирите и вашата врска постепено ќе се подобрува. Имајте на ум дека е потребно трпение и формирање заеднички цели за кои се борите. Слободните луѓе очекуваат интересен месец на љубовно поле, ќе уживате во вниманието на различни профили на луѓе и додворување. На вас останува да одлучите дали сакате да влезете во сериозна врска.

Доколку сте се обиделе да ја смените работата во текот на јуни, средината на јули ќе ви донесе добри вести и можност за напредување и промена на вашата деловна позиција. Не е најдобро време за заминување во странство, но ви се дава можност да работите во околината на местото каде што живеете. Вработените не очекуваат големи промени на полето на кариерата, ќе останете фокусирани на приватниот живот.

Се чувствувате добро.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Грешки кои ги правите после ФАРБАЊЕТО – Како бојата да ви трае подолго

ФОТО: Големата и Малиот