in , ,

Со минимално пари и потрошено време до прекрасен тен: Направете си сами масло за самопотемнување

Темниот тен е нешто кон што тежнее речиси секоја жена. Поради тоа што солариумот не е баш најздрав избор, како ниту хемиските третмани, можеби треба да се обидете да си направите масло.

Природните состојки кои ќе ви помогнат да се чувствувате со самодоверба се вистинскиот избор за вас.

Сè што ви треба е маслиново масло, моркови и ореви.

Состојки:
– 3 децилитри маслиново масло;
– 2 моркови;
– 6-7 ореви (се препорачуваат млади ореви).

Подготовка:
1. Изрендајте ги морковите, иситнете ги оревите и прелијте ги со маслиново масло. Потоа смесата ставете ја во стаклена тегла и добро затворете ја.

2. Оставете течноста да отстои на сонце околу 4 седмици (идеално би било 40 дена).

3. Потоа, процедете го маслото во шише со прскалка поради полесно користење.

извор:точка.ком.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0

Прекрасни иработки од дрво

Експертите открија што може да го намали ризикот од дијабетес тип 2