in , , , , ,

Чешка го има најдолгиот висечки пешачки мост во светот

Рекордно долгиот висечки пешачки мост се наоѓа на североистокот на Чешка, јавува Анадолија.

За повеќе кликнете на наредниот линк: ајдолгиот висечки пешачки мост

Извор: zoom.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дневен хороскоп за сабота (14.05.2022)

Малку ви се лабави или тесни? 6 одлични трикови кои можат да ви помогнат да ги проширите или стесните фармерките!