in , , , ,

Ким Кардашијан има и друг фустан од Мерилин Монро – еве како изгледа!

На неодамна одржаниот Met Gaul, малку стилови на облека беа толку очекувани како креацијата на Ким Кардашијан.

Сите мислеа дека ќе смисли нешто мега екстравагантно, особено по нејзиниот црн комбинезон Баленцијага, кој ја прекри од глава до пети, а во кој се појави на свеченост во септември минатата година.

За среќа, таа имаше сличен неочекуван трик во ракавот, но не се потруди да смисли „топла вода“, туку наместо тоа го реинкарнираше познатиот фустан што некогаш го носеше, ни помалку, ни повеќе Мерлин Монро.

Сепак, тоа не беше каков било фустан, туку добро познат светкав беж фустан украсен со кристали, кој Монро го носеше за време на нејзиниот уште попознат и неславен настап „Среќен роденден, господине претседателе“ на роденденот на Џон Кенеди во 1962 година.

Секако, ова парче облека е дел од историјата на модата на музејско ниво, па Кардашијан го носеше само за фотографирање на црвениот тепих пред брзо да се префрли на реплика.

Во интервју за Vogue во пресрет на гламурозниот настан, најпознатата светска старлета спомна дека при рака има и реплика на друг фустан на Мерлин.

Се испостави дека Ким ја има вистинската работа: зелен фустан со светки во рацете на „Heritage Auctions“, кој Кардашијан го носеше за брза фотосесија во својата соба.

Фустанот е уште едно од највпечатливите парчиња облека на Мерлин Монро, дизајн на Норман Норел, кој го носеше на Златните глобуси во 1962 година, каде што ја доби наградата „Хенриета“ за „миленик на светската кинематографија“.

„Во моите напори да го најдам фустанот на Жан Луис рачно украсен со бисери што го носев на церемонијата, открив дека аукциската куќа Херитиџ го има култниот зелен фустан на Мерлин Монро со светки“, напиша Ким Кардашијан на Инстаграм.

Во процесот на истражување, таа дошла и до фактот дека наградата што ја освоила Монро таа година била во сопственост на нејзин пријател, дизајнерот на цвеќиња Џеф Литам, кој ја купил на аукцијата во 2018 година.

„Сето тоа го гледав како знак, начин на кој сите ѕвезди се поклопија. Секогаш ќе биде една од најголемите привилегии во мојот живот да можам да ја канализирам мојата внатрешна Мерилин на овој начин, особено во таква посебна ноќ. На тој начин никогаш нема да го заборавиме нејзиниот изглед кој го одзема здивот”, заклучи Ким.

Извор: mk.tv21.tv

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дневен хороскоп за вторник (10.05.2022)

ФОТО: ИТЕРЕСНИ И ПО МАЛКУ КОМИЧНИ СЛИКИ – 29 ДЕЛ