in ,

ВИДЕО: Се огласи македонската претставничка на Евровизија – „Се извинувам, го носам знамето секаде со мене“

Македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска вечерва се огласи по повод скандалозното фрлање на македонското знаме.

Според неа, тоа не било од омраза туку едноставно македонската делегација била далеку и затоа се одлучила да го фрли истото.

„Тука сум да ја претставам Македонија во најдобро светло, се надевам дека ќе можеме да продолжиме во ова евровизиско искуство со позитива“, вели таа.

Во продолжение целата изјава:

Извор: mk.tv21.tv

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дневен хороскоп за недела (08.05.2022)

Дневен хороскоп за понеделник (09.05.2022)