in

Дневен хороскоп за сабота (07.05.2022)

Овен

Овој ден ви носи откривање на некоја задкулисна игра против вас. И покрај манипулациите, добро ќе се снајдете во таа ситуација. Слободниот Овен преку работа може да запознае интересна личност. Постои можност за влегување во врска. Проблеми со стомакот.

Бик

Овој ден ви носи важни вести за дополнителни деловни обврски, кои се најава за вашето проширување на кругот на обврските. Подобрување на финансиската состојба. Вашето пријателство со една личност многу лесно може да прерасне во вистинска љубов. Возбудливи и непредвидливи случувања. Движете се повеќе, бидете поактивни.

Близнаци

Посебен успех ги очекува оние Близнаци кои се занимаваат со дизајн, трговија, маркетинг или медиуми. Ви се отвора нова перспектива за работа во странство. Излегувањето со пријателите ќе ви донесе можност да запознаете личност која ќе ви се допадне на прв поглед. Тешко дишете.

Рак

Деловната соработка со личност во знакот Близнаци или Девица, може да ви донесе малку проблематични услови кои тие ги наметнуваат. Барајте компромисно решение. Не ви е лесна љубовната врска на далечина. Размислувате за потенцијално решение во вакви ситуации. Проблеми со забите.

Лав

Овој ден ќе послужи како ретроспектива на изминатата недела. Подгответе го најдобриот можен план, бидејќи можни се непредвидени околности и пречки. Ситуацијата меѓу вас и вашиот партнер е нестабилна. Поминувате низ фаза на подеми и падови, бидете што е можно поискрени и отворени за да ја надминете оваа кризна фаза. Воспаление на зглобовите.

Девица

Деловната соработка, која беше во застој, конечно почна да оди во насока на вашите очекувања. Невработените Девици можат да добијат одлична деловна понуда. Излегувањето во друштво ви носи запознавање со многу привлечна личност во знакот Риби или Рак. Проблеми со стомакот.

Вага

Акцентот е ставен на вистинските контакти и врски што ги имате меѓу влијателните луѓе. Ако сакате да ја смените работата, овие контакти ќе играат главна улога во добивање на нова позиција. Враќањето на врската со личност од минатото може да разбуди стара ревност кај вас. Проблем со очниот притисок.

Шкорпија

Комуникацијата на работа во последно време е проблематична. Некои од вашите колеги или претпоставени не се љубезни кон вас и тоа може да ви донесе проблематична ситуација. Во искушение сте да влезете во тајна врска со личност која не е слободна. Подложност на повреда.

Стрелец

Овој ден може да биде одбележан со важни вести за нова работа што би можеле да ја работите во друг град или во странство. Успех во трговијата и туризмот. Денес ќе бидете во ситуација да и дадете шанса на една личност од вашето минато да ви се врати. Враќање на поранешната љубов. Мускулен спазам.

Јарец

Овој ден ви носи можност да ја завршите работата на важен проект. Некој соработник може да ви направи проблеми и да изгради ривалство со вас. Излегувањето во друштво ќе ви донесе интересно запознавање со личност која може да биде од областа на уметноста. Здравјето е солидно.

Водолија

Повеќекратните деловни понуди создадоа конфузија кај вас. Во дилема сте која работа да ја прифатите, но почекајте да ви покаже тоа време. Запознавањето со еден Лав или Овен може да се претвори во многу повеќе од љубовна авантура. Променете ја исхраната.

Риба

Деловната соработка со странски земји ќе се покаже како многу попрофитабилна отколку што првично очекувавте. Обидете се да соберете тим од доверливи луѓе околу себе. Постои можност за конфликт со партнерот. Можеби тоа е неговата недоверба, па ќе дојдете во ситуација да се оправдате и оправдате. Сувост, дехидрација на кожата.

Извор: mk.tv21.tv

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Фосили стари 66 милиони години пронајдени во Бангкок

Много енергична проба за Евровизија 2022 на Андреа