in

Дневен хороскоп за сабота (30.04.2022)

Овен

Денот ви носи неочекуван сплет на околности. Нестабилните деловни услови ќе бараат имплементација на план за вонредни состојби. Наизменичната врска со партнерот и неговото неконзистентно однесување создаваат дилема. Слушајте ја интуицијата. Проблеми со кожата, нејзина недоволна хидратација.

Бик

Може да се активира стар проблем. Постои можност да се реши засекогаш по долго време. Планетите ве поддржуваат да ги надминете несогласувањата околу партнерот. Следува усогласување на вашата врска. Проблем со урогениталниот систем.

Близнаци

Постои можност да ги реализирате вашите оригинални идеи. Сега е време за тоа! Љубовна авантура со личност која можете да ја запознаете на патување или преку пријател. Врската се одвивала под превез на тајност. Несоница. Вие сте оптоварени со вашите мисли.

Рак

Завршувањето на долгорочниот проект ќе донесе задоволство од постигнатите резултати. Ве очекуваат пофалби и признанија. Се чувствувате погрешно разбрани од партнерот, но и од семејството. Потребен е отворен разговор. Треба да пиете повеќе вода.

Лав

Главниот предизвик е да се поставите на вистински начин во ситуација на спротивставени ставови. Се ќе надминете со дипломатија. Имате конфликтна ситуација и со партнерот. Тоа е криза на доверба. Лошо варење. Задолжително избегнувајте брза храна.

Девица

Важен деловен состанок ќе биде главна тема на денот. Ве очекуваат пофалби за постигнатите резултати, како и подобрувањето. Започнете љубовна врска со личност која ја познавате преку работа и која ви се допаѓа подолго време. Проблеми со ‘рскавицата на зглобовите. Ви требаат минерали и витамини.

Вага

Конфликтот на интереси означува работен ден. Некои ваши колеги се преправаат дека ја заземаат вашата позиција и не бираат средства за тоа. Успешно ќе ги надминете несогласувањата со партнерот. Изворот на се е неговата несигурност. Ви пречат синусите, не смеете да бидете изложени на провев, студено време, ветер.

Шкорпија

Денеска со успех можете да почнете да работите на нов проект или да започнете нова соработка. Ново поглавје на љубовниот план, а не е исклучено тоа да биде токму со вашата поранешна љубов. Променувајќи го притисокот, дефинитивно е неопходно да се оди на кардиолог.

Стрелец

Овој ден ќе означи крај на една работа и почеток на друга, без разлика дали станува збор за проект или за нова, поодговорна работа. Романтична вечер со партнерот ќе ве натера да ја поправите претходно нарушената доверба. Пролетта донесе големи проблеми, а тоа се алергиите.

Јарец

Ако донесете правилна одлука или направите добар деловен потег, тоа би можело да има траен ефект врз подобрувањето на вашите финансии. Враќањето на врската со поранешен љубовник покренува некои стари дилеми. Болка во коленото. Можеби консултацијата со хирург би била решение.

Водолија

Успехот во соработка со странство и надминување на некои разлики во ставовите ќе го одбележи овој ден. Финансиска добивка. Можна е љубов на прв поглед со личност во знакот Лав или Вага. Нервоза, напнатост. Нема шанси да го надминете.

Риба

Ви се дава можност да воспоставите исклучително профитабилна деловна соработка. Можно е да се потпише договор. Партнерот покажува љубомора затоа што не му посветувате доволно внимание. Поправете го на време. Правете редовен годишен преглед.

Извор: mk.tv21.tv

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0

ФОТО: Добри девојки со добри нозе

Дневен хороскоп за недела (01.05.2022)