in

Велигденски хороскоп

ОВЕН

РАБОТА: Бидете внимателни во соработка со Ракот и Јарецот, бидејќи тие можат да ви приредат непријатно изненадување. Прашањето за финансиите останува прилично неизвесно, иако повеќето претставници на вашиот знак се во подобра позиција од другите знаци.

ЉУБОВ: Актуелните аспекти ве прават прилично непостојани, немирни и недоволно ангажирани во врската. Верувате дека еден Стрелец е во ваша корист. Непотребно сте љубоморни на Овенот кој ви дава шанса да се помирите.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

БИК

РАБОТА: Никој не ве спречува да ги започнете вашите деловни планови. Напротив, многумина ве охрабруваат. Ако сте уметник, ќе имате можност да сфатите колку сте популарни меѓу колегите и јавноста.

ЉУБОВ: Очекувате да ве контактира некој за кого отворено сте покажале дека сте многу приврзани и секогаш достапни. Малку се оние кои имаат ваков третман со вас, а доколку се работи за Вага или Риби ќе ја искористат вашата услуга.

ЗДРАВЈЕ: Намалете ги оброците.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Можно е да започнете нов бизнис со способни, но недоволно организирани и несигурни соработници. Бик кој не ги прифаќа вашите предлози ќе ве разочара, па поддршката побарајте ја кај Шкорпијата или Јарецот.

ЉУБОВ: Немате доволно време ниту трпение за партнерот, а многу парови се разделени поради деловни обврски. Ако сте во среќна врска, веројатно планирате заедничко патување.

ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

РАК

РАБОТА: Лошата енергија денес влијае на вашите организациски способности и среќните околности на работа, што значи дека нема најдобро да се носите со многу обврски. Можна е нова, добро платена работа во работата со луѓе.

ЉУБОВ: Сакате да постигнете повеќе отколку што можете. Слободните претставници на знакот ќе стапат во контакт со уметник или спортист.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди.

ЛАВ

РАБОТА: Постепено ќе ја обновувате соработката со оние кои моментално ви се важни за работата. Вистинско време е да преземете нешто за сите оние прашања за кои долго време ја одложувате вашата одлука.

ЉУБОВ: Нагласеното астрлошко поле на општествениот живот носи нови познанства и контакти кои лесно можат да прераснат во љубовна врска. Доколку сè уште ве интересира Бик или Водолија, наоружајте се со трпение.

ЗДРАВЈЕ: Во добра форма сте.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Препорачливо е да бидете максимално трпеливи и внимателни, бидејќи положбата на Марс во вашиот знак ја слабее вашата концентрација. Поради ретроградниот Сатурн на полето на парите, не сте сигурни на кого можете да му верувате.

ЉУБОВ: Многу сте спремни да обновите некои пријателства, а ќе сакате и да запознаете личност која не е слободна. Можна е романса со Овен или странец на забава.

ЗДРАВЈЕ: Одморете повеќе.

ВАГА

РАБОТА: Има можност за обновување на поранешниот деловен однос и напредување во услугата. Ако ви се допаѓа идејата за нов бизнис со Лав или Шкорпија, не двоумете се, туку веднаш повикајте ги.

ЉУБОВ: Новите деловни контакти можат да донесат интересни познанства. Ако сакате да го освоите Лавот кој е недостапен долго време, ќе ви треба помалку труд отколку што мислите.

ЗДРАВЈЕ Можност за повреда.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Верувате дека Јарецот или Овенот ќе ви помогнат кога станува збор за работа со странци или нов проект кој може да ви донесе извонредни приходи. Оние Лавови кои спортуваат ги очекува значителен деловен стрес.

ЉУБОВ: Ќе се обидете на дискретен начин да му ја наметнете својата волја на партнерот и да му дадете до знаење дека треба да ги прифати вашите идеи за зголемување на заедничките приходи.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Обновете ги деловните односи кои би можеле да се развијат во вистинската насока. Сакате да се истакнете на работа која би ви донела популарност или пак да се вратите на работните места на кои веќе сте се покажале успешни.

ЉУБОВ: Обидете се да ја добиете шансата за која сонувате кога станува збор за врска со Шкорпија или Лав. Ако го сакате Овенот кого го гледате на работа, бидете многу внимателни кога го осудувате.

ЗДРАВЈЕ: Несоница.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Верувате дека вашето време доаѓа. Многумина ве поддржуваат, но потребно е да покажете поголема упорност во она што си го поставивте како задача.

ЉУБОВ: Ќе сакате да се докажувате пред некој кој во последно време прилично ве игнорира или потценува. Ако сакате Девица или Јарец, обидете се да воспоставите подобра комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Намалете ги оброците.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Постои можност за обновување на деловните врски, но не сметајте на интуицијата бидејќи ќе ве одведе во погрешна насока. Ќе се трудите да бидете поодлучни со оние кои ви даваат добронамерни совети.

ЉУБОВ: Доколку сте слободни, треба да воспоставите добра комуникација со поранешниот партнер кој се обидува да ја обнови врската со вас.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со отекување на нозете.

РИБИ

РАБОТА: Можно е да разговарате за нова работа со луѓе од власта или со оние кои ви ветиле помош. Ако сте сигурни во себе, не двоумете се. Ќе добиете можност да се истакнете во бизнис кој може да ви донесе добра репутација.

ЉУБОВ: Се обидувате да придобиете личност која се однесува како да не е особено заинтересирана за вас. Ќе покажете поголем интерес за една Водолија или Вага.

ЗДРАВЈЕ: Ревматски болки.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ФОТО: Црвенокоси убавици – 1 Дел

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 АПРИЛ 2022 ГОДИНА