in

СРЕЌЕН МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА АПРИЛ 2022 ГОДИНА

ОВЕН
Април е мирен месец на љубовно поле, зафатениот Овен ќе донесе позитивна енергија благодарение на која ќе се поврзете со партнерот. Имате чувство дека сè оди како што треба, дека вашата врска се подобрува од ден на ден, што ви дава сила да се борите на работа и да постигнете нови финансиски успеси, кои ќе гарантираат сигурност за себе и за вашата сакана. Бесплатен одмор со vape, фантазирање за далечни дестинации и навистина ви недостасуваат патувања. Ако можете, испланирајте патување на самиот крај на април.

Деловната ситуација беше напната во текот на март, се трудевте да останете смирени и да броите до десет кога ќе забележите неправда. Ова не е најдобро време да се залагате за правдата и да застанете во одбрана на колегите, да се пазите и да се борите за вашите цевки. Можеби некој ви изгледа како пријател, но не заборавајте дека ова е деловна средина во која секој гледа само материјална корист. Само еден од вашите блиски колеги може да игра на вашата доверба.

Доколку не сте во март, закажете преглед и проверете го вашиот изглед.

БИК
Во првата недела од април ќе имате помалку несогласувања со партнерот, ќе трошите повеќе од вообичаено, што вашиот партнер ќе му замери. Договорете се и убаво распоредете пари за на крајот на месецот да не западнете во финансиска криза. Слободните луѓе ја следат својата интуиција што може да ги доведе до интересна личност, која се занимава со одредена работа, која ужива во патувањето и која никогаш не држи место. Пред вас се нови предизвици, отворете го срцето за љубовта.

Ќе бидете фокусирани на приватниот живот, не заборавајте за важни извештаи и документација во средината на месецот. Направете потсетник во телефонот за важни состаноци. Исто така, бидете професионални во текот на април и не разговарајте со деловните соработници за вашиот приватен живот и проблемите со кои се соочувате. Можен е дополнителен прилив на пари на самиот крај на април. Добро распоредете пари и ако можете почнете да штедите.

На здравствениот план не се очекуваат поголеми промени.

БЛИЗНАЦИ
Ако сте почнале да тренирате во март, ќе се чувствувате подобро, ќе се види вашата самодоверба и ќе привлечете нови интересни додворувачи во вашиот живот. Не се откажувајте од себе, продолжете со здравите навики. Слободните ќе уживаат во друштво на пријатели и излегувања, а жолтите ќе сакаат повеќе слободно време, што ќе предизвика љубомора кај партнерот. Останете смирени и објаснете му на партнерот како се чувствувате, не реагирајте набрзина.

Деловната ситуација е стабилна, нема да има големи промени за вас во текот на април. Можете да се опуштите и на некој начин механички ќе ја завршите работата, нема да се оптоварувате многу. Ова е идеална можност да ја зацврстите вашата љубовна врска, да се посветите на вашето тело и психичка состојба. Зајакнете го телото и духот, бидејќи на самиот крај на април ве очекуваат нови, предизвикувачки работни задачи, кои ќе траат до крајот на 2022 година.

Ќе уживате во престојот во природа – вашето тело плаче за физичка активност, па пешачењето и секаков вид тренинзи се добредојдени!

РАК
Имате чувство дека сте во сенка на успехот на партнерот, дека партнерот постојано зборува само за себе и си ги исполнува желбите. Всушност, време е да продолжите понатаму и да ја зајакнете самодовербата. Размислете што ви недостасува во текот на април и како можете дополнително да го разубавите и заокружите вашето секојдневие. Слободните Ракови ќе бидат целосно посветени на себе, на своите цели, за да блескаат во наредните месеци и психички и физички. Пролетта е време на промени за вас!

Април е месец во кој ќе научите да се залагате за себе, вашиот целосен потенцијал ќе излезе на површина и нема да дозволите деловните соработници да се шегуваат со вас. Ќе заслужите да напредувате во текот на април, да добиете покачување или место во друштвото кое долго го чекате. Ова е идеално време да започнете сопствен бизнис, време е да бидете храбри! Април е полн со предизвици за Раковите на деловен план, ќе успеете да се изборите за себе.

Внимавајте на исхраната, зајакнете го вашиот имунолошки систем.

ЛАВ
Првата недела од април ќе биде особено убава за Лавовите кои се во брак или долга врска, очекувајте изненадување од партнерот. Можни се веридби, заеднички патувања и романтични вечери на кои партнерот ќе ви ја признае љубовта. Поврзете се и особено уживајте во првата недела од април. Слободните припадници на знакот сонуваат за личност од минатото, можеби е време да продолжите понатаму, помислете дека е време да бидете храбри.

Започнавте со важни деловни потфати во текот на март и април е месец во кој ве очекуваат големи предизвици. Затоа добро испланирајте ги работните денови, користете дневник и не заборавајте да оставите малку слободно време за себе и за луѓето што ги сакате. Одите од крајност во крајност, што ви ја одзема слободата и приватниот живот во турбулентни периоди, а во текот на април ве очекува турбулентен период.

Страдате од несоница во првата половина на април, медитацијата и физичката активност можат да бидат од помош.

ДЕВИЦА
Девиците во текот на април ќе бидат фокусирани на приватниот живот, семејството, пријателите и партнерите. Без разлика дали сте слободни, во долга врска или брак, ве очекува интересен и инспиративен период со многу дружење, излегување и смеење. Конечно се опуштивте и ќе се трудите да си угодите и да уживате во секој слободен момент. Во средината на слободниот месец се очекува ново познанство, со личност која ќе ги привлече на прв поглед!

Доколку сте ја смениле работата во текот на март или сте добиле нова, примамлива деловна понуда, време е да ги засукате ракавите. Обидете се да оставите добар впечаток, не е време да бидете скромни – покажете му го вашето знаење на светот! Искористете ја првата недела од април за деловни состаноци и прифатете ги новите предизвици, таа ќе ви ја донесе финансиската стабилност која долго време ја посакувате.

Слушајте го вашето тело и неговите потреби, не подлегнувајте на ригорозни диети, вашето тело ќе страда и нема да можете да се фокусирате на работата – јадете умерено!

ВАГА
Вагата беше посветена на себе во изминатиот период кога Венера беше во директно движење. Сакате да напредувате и приватно и деловно и подготвени сте да преземете одговорност и да се борите за себе. Партнерот ќе се гордее со вас и ќе ве поддржува во секоја идеја. Слободните Ваги уживаат во мирот што им го пружа домот и се фокусирани на деловни активности. Нема да има големи промени во вашиот хороскопски знак во текот на април.

Не смеете и не сакате да застанете, пред вас се различни деловни можности. Деловните соработници ве ценат и сега е вистинско време да се залагате за себе и чекор по чекор да ги постигнете долго поставените цели. Во вашата деловна гужва што ве очекува во текот на април, не заборавајте да му го посветите слободното време на партнерот и да ги споделите со него вашите впечатоци од деловните активности, вашите надежи и претчувства.

Нема поголеми промени на полето на здравството.

ШКОРПИЈА
Во текот на април, Шкорпиите не очекуваат големи промени на љубовно поле, турбулентниот период е зад вас и сега ќе можете да се опуштите и да уживате во времето поминато со партнерот. Доколку дојде до помала кавга во средината на месецот, отворено објаснете му на партнерот како се чувствувате и што повторно ве мачи и што ве мачи. Слободните Шкорпии на крајот на април ќе се обиде да се одмори од напорните деловни активности, а потоа ќе имате можност да стапите во пократка врска.

Забавете во текот на април и направете распоред за да не чувствувате голем стрес. Нема причина да се откажете од вашите планови, само одвојте време да се одморите за да ги наполните батериите. На самиот крај на април можни се помали поправки во куќата кои ќе ве исфрлат од чекор, не трошете пари набрзина во првата половина на април.

Телото ви вика за физичка активност, почнете со првите денови на пролетта.

СТРЕЛЕЦ
Во текот на април стрелците ќе имаат можност да ги решат несогласувањата со партнерот и да излезат од кризата која трае со месеци и ве прави да се чувствувате напнати. Слободните ќе уживаат во флертувањето, лежерното флертување ви е забавно, но внимавајте долго да не ги повредувате чувствата на личноста што ја сакате. Слободните имаат можност на крајот на месецот да влезат во врска која има потенцијал да трае и во која максимално ќе уживаат.

Повеќе не ја толерирате немарноста на колегите и не сакате да ги оправдувате пред претпоставените. Останете со вашата одлука, застанете на своја страна и организирајте го работниот ден како што ви одговара. Не дозволувајте колегите да ве искористуваат и да ви одземат драгоцено време, бидејќи се невнимателни и неорганизирани.

Болки во грбот и вратот – масажата и вежбите за истегнување можат да ви помогнат!

ЈАРЕЦ
Повеќето од Јарците го поминаа март во изолација, уживајќи во времето и не бевте подготвени за дружење и излегување. Позитивните планетарни аспекти ќе ве натераат да се движите, што ќе ги задоволи зафатените, но и слободните Јарци. Ќе уживате во секој ден и конечно ќе бидете растоварени и ќе уживате во позитивни, социјални настани. Љубовната ситуација е стабилна за Јарците во бракот и врската, слободните нема да имаат храброст да го променат статусот во текот на април.

Последниве недели ги осудувавте колегите, сакавте што е можно повеќе мир за себе и секогаш кога можевте ја користевте можноста да се одморите и да отсуствувате од работа. Во текот на април, колегите директно ќе ви замеруваат и ќе мора да се докажувате и да работите двојно повеќе. Направете добар план и ангажирајте се на различни полиња, така што деловните соработници ќе ве сфатат сериозно и зрело.

Чувствувате силни емоции, ако се работи за негативни емоции не држете ги за себе, може да предизвикаат воспаление во телото.

ВОДОЛИЈА
Водолијата не очекува големи промени на љубовно поле во текот на април. Ќе уживате во секојдневната рутина која сте ја создале со партнерот, ќе уживате во мирот и навистина ќе сакате да се опуштите со семејството. Слободните Водолии ќе ги одложат закажаните собири и излегувања со пријателите за втората половина на април, во првата недела од наредниот месец ќе се обидете да се одморите од напорните деловни обврски.

Во текот на април ќе се изненадите, ќе ги поместите своите граници и ќе ги покажете своите способности. Ако сакате да напредувате, не се откажувајте од вашите цели. Потребна ви е дополнителна обука, размислете за учење странски јазици и нови техники за комуникација кои ќе ви гарантираат напредок во компанијата во која сте.

Посетете стоматолог, не го одложувајте стоматолошкиот преглед.

РИБИ
Рибите уживаат во љубовта со партнерот, се чувствувате безбедно и не сакате да ја менувате вашата рутина. Обидете се да се прилагодите на новите предизвици и следете ги желбите на партнерот. Слободните Риби се фокусирани на себе, модата и нивниот внатрешен свет и чувства. Ќе имате безброј покани за излегување, но ќе одбиете разни понуди и ќе ја задржите вашата индивидуалност во текот на април.

Не можете да се справите со деловните обврски, не ги земајте сите работи на ваши раменици. Споделете ги обврските со деловните соработници за да завршите сè на време. Ви се дава можност да работите во странство, добро размислете за оваа понуда што може да ве очекува во средината на април. Што и да одлучите, останете упорни!

Се чувствувате добро!

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Полициски пукање сега достапен на Steam! Играјте демо БЕСПЛАТНО!

Кога е вистинско време да посетите брачен советник?