in

Дневен хороскоп за недела (27.03.2022)

Овен

Денес може да бидете склони кон надзор и да реагирате импулсивно во работните ситуации. Можноста за погрешна одлука е голема. Почекајте подобар момент за големи одлуки. Слободниот Овен очекува интересна средба со личност во знакот Девица или Бик. Лошо реагирате на промената на времето.

Бик

Ако планирате сопствен бизнис, претходно добро проверете ги новите деловни соработници. Има одлична можност да ја обновите врската со личност која многу ви значела во минатото. Се очекува слободните бикови да се сретнат со многу привлечна Вага. Движете се повеќе.

Близнаци

Голем успех ги очекува Близнаците кои се занимаваат со креативни занимања или работат во медиумите. Одлична финансиска состојба. Започнете нова љубовна врска со личност која ја познавате преку работата. Пред вас е турбулентна љубовна авантура. Нервоза.

Рак

Ова може да биде многу напорен ден. Главниот проблем може да биде проблематичен деловен соработник. Започнете љубовна врска со личност која можете да ја запознаете преку работа. Една Шкорпија може да ви се покаже фатална. Намален имунитет.

Лав

Овој ден може да означи правно прашање. Подгответе се да користите резервен план. Одлична соработка со соработници од странство. Оженетите лавови минуваат низ криза. Неопходни се корекции и некои важни промени во вашата врска. Главоболка.

Девица

Ве очекува добра деловна соработка со личност во знакот Јарец и Бик. Веќе подолго време постои сериозен проблем помеѓу вас и вашиот партнер. Овој ден може да ви го покаже најдоброто, бидејќи може да дојде до голема дискусија меѓу вас. Проблеми со ‘рбетот.

Вага

Не правете ризични инвестиции денес. Постои можност за вонредни трошоци. Деликатна ситуација на љубовен план бидејќи премногу ви се допаѓа личноста која е еден од вашите претпоставени на работа. Можна е дилемата како да се ставите во таа ситуација. Ти си вкочанет!

Шкорпија

Деловните преговори денес може да бидат многу тешки, но многу ќе зависат од вас и вашите перформанси. Транзитот на планетата низ вашето поле на емотивни врски ќе ги разниша темелите на вашата врска, а доколку меѓу вас нема вистински емоции, постои дури и можност за раскинување. Болка во коленото.

Стрелец

Деловната понуда од личност во знакот Лав или Овен може да испадне одлична можност за заработка. Љубовната врска со странец или на некои долги патувања може да го одбележи овој период. Ве очекува возбудлива патувачка авантура. Променете ја исхраната.

Јарец

Пречките кои може да се појават на работа денес ќе разбудат кај вас огорченост и желба и покрај се успешно да го надминете проблемот. Љубоморните сцени можат да го одбележат овој ден помеѓу вас и вашиот партнер. Се очекува слободните Јарци да започнат врска со еден Рак. Слаба циркулација.

Водолија

Посебен успех ги очекува оние Водолии кои се занимаваат со креативна работа или нивната работа вклучува комуникација со клиенти. Опасноста лежи во тоа да бидете изложени на некоја тајна или паралелна врска. Внимавајте, постои можност за скандал. Мигрена.

Риба

Ако имате приватен бизнис, можете да работите на нов проект. Финансиската состојба е се подобра. Рибите кои се во врска можат да почувствуваат незадоволство и желба да променат нешто од корен. Ве очекува сериозен разговор со партнерот. Проблеми со грлото.

Извор: mk.tv21.tv

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 работи што мажите засекогаш ги паметат кај жената

0

СЛИКИ ОД КОМИЧНИ И ЗАБАВНИ ЖИВОТНИ – 9 ДЕЛ