in ,

„Tорн Боб“: Оваа фризура има совршен размер на носталгија и свежина за на пролет

Фризурата е најбрзата и најефективната трансформација на имиџот, а со враќањето на трендовите од деведесеттите и раните 2000-ти, не е чудно што истото можеме да го очекуваме и кога е косата во прашање.

Некаде помеѓу пикси фризура, како што беше премиерно прикажана на Париската модна недела од актерката Дејзи Ридли, и многу кул класичен класичен боб „Torn Bob“.

Фризурата „Torn Bob“ го доби името по незаборавниот изглед на Натали Имбруглија во музичкото видео „Torn“: неуредната кратка коса уште пократка во задниот дел и подолга околу лицето нè освои во доцните 1990-ти и таа ќе го направи тоа повторно.

Без остри врвови и нагласени потези, разбушавениот „искинат боб“ лесно се обликува, поради што изгледа одлично на луѓето со права, но и виткана коса. Главната инспирација за овој освежителен изглед, освен самата Натали Имбруглија, е иконскиот изглед на Линда Евангелиста, па доколку сакате целосно да го промените изгледот на фризер, само покажете им фотографија од кратката руса фризура на Линда.

извор:попара.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Бил Гејтс најави техноновитет – „електронска тетоважа“ која се нанесува на кожата и го следи човековото здравје

39 WTF работи пронајдени во продавниците за штедливи производи