ЈА ВИКААТ БИЛКА НА БЕСМРТНОСТА: Ги обновува оштетените клетки, ја подобрува циркулацијата, го штити црниот дроб


Бозел ја поддржува регенерацијата на клетките и заздравувањето на ткивата. Смртта, позната и како бесмртница, е неспоредлива во својата способност да поддржува регенерација на клетките и заздравување на ткивата. Физичко ниво: има антикоагулантно и исклучително силно антихематско дејство (надворешно и внатрешно, дури и кога се работи за стари повреди); делува одлично против алергии, антиинфламаторно, аналгетик, антиспазмодично, како адстрингентно и муколитичко средство; има севкупен ефект на чистење и детоксикација. Ја подобрува циркулацијата на лимфата и крвта , е многу добар за едем, флебитис, проширени вени, тромбоза, атеросклероза, хиперхолестеролемија; ја стимулира работата на црниот дроб, жолчното кесе, панкреасот и слезината; помага при патот (задоцнување во функцијата) на црниот дроб, како и закрепнување од хепатитис, цироза, хронична кашлица, корисен е при астма, бронхитис, хронична кашлица, голема кашлица, синузитис, поленска треска и тинитус.

Изворот е од: narodenlek.com

Previous МОЌТА НА ТЕМЈАНОТ: ГО ПОДИГА ИМУНИТЕТОТ И ПОМАГА ВО ЛЕЧЕЊЕ НА МНОГУ БОЛЕСТИ
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 ЈАНУАРИ 2022 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *