Оваа песна крие голема трагедија: Редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши дури и познатите фолк ѕвезди како Милица Тодоровиќ или Александра Пријовиќ (ФОТО+ВИДЕО)


Постои една песна која во себе крие голема трагедија. Неа редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши дури и познатите фолк ѕвезди од српската и регионалната естрада.

Во последно време, Александра Пријовиќ се почесто ја изведува песната „Зачувај ја тајната, љубов моја“ во живо…

… Додека  Милица Тодоровиќ знае да заплаче или да скрши чаша на неа, како што тоа се случи на прославата на нејзиниот неодамнешен, 30-ти роденден.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши

Извор: vistina.com.mk

Previous НИ СЕ ЗАКАНУВА ИНВАЗИЈА НА ВОНЗЕМЈАНИ, НО НЕ КАКВИ ШТО ОЧЕКУВАМЕ
Next Преслатко – Златен Ретривер се топи од среќа кога за прв пат и гледа своите мали кученца

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *