in

Дознајте кој е вашиот СРЕЌЕН БРОЈ според хороскопскиот знак

Броевите се појавуваат насекаде околу нас, ги користиме во секојдневниот живот, но нумеролозите истакнуваат дека тие се многу повеќе од обични бројки. Според нумерологијата, секој број има посебно значење и симболика, може да ни предложи нешто, или да послужи како амајлија за среќа. Астролозите и нумеролозите веруваат дека секој хороскопски знак има свој среќен број – откријте кој е ваш!

Некои хороскопски знаци имаат повеќе среќни броеви, па ако сте еден од нив, прочитајте ја интерпретацијата за двата броја.

1 – среќен број за Риби и Бик
Единицата има лидерски вештини и единствена личност. Астролозите препорачуваат да ја користите единицата кога имате важни задачи пред вас, бидејќи помага да се постигнат амбициозни цели. Овој број ве прави поодлучни и независни – неговото влијание ви дава самодоверба и способност да го одбраните своето мислење.

2 – среќен број за Рак, Лав
Двојката се однесува на дијалог и соработка. Тоа помага да се најде заеднички јазик и да се изедначат страните во конфликтот. Луѓето кои имаат среќа број два се многу љубезни и сочувствителни, даваат се од себе за да избегнат негативност и агресија. Влијанието на овој број помага да се стекне наклонетоста на другите.

3 – среќен број за Близнаци
Таа носи среќа, ја отвора речиси секоја врата и се издигнува на скалилата за кариера. Тројките симболизираат силна интуиција и креативно размислување. Тоа, секако, не значи дека воопшто нема проблеми и препреки во нивниот живот, тие знаат да учат од своите грешки. Сите тешкотии се доживуваат како корисно искуство што им помага да станат подобри и посилни.

4 – среќен број за Шкорпија и Риби
Четворката е симбол на неограничен ум, неверојатно набљудување и упорност. Луѓето кои се среќен број четири стануваат многу силни и независни луѓе. Во исто време, тие се многу лојални луѓе, достојни за речиси неограничена доверба. Нема да остави друг во неволја и никогаш нема да изневери.

5 – среќен број за Стрелец
Пет отвора бескрајни можности и обезбедува непречено снабдување со енергија. Луѓето за кои ова е среќен број постојано се склони кон некои авантури. Пет носи супех и го намалува сомнежот во себе. Користете го со амајлија за успех и против неодлучност.

6 – среќен број за Јарец
Шест е симбол на младоста и долговечноста, убавината и здравјето. Луѓето за кои ова е среќен број се секогаш полни со енергија и можат лесно да остварат корисни контакти кои им помагаат да постигнат успех во животот. Тие знаат брзо да се прилагодат на околностите и секоја ситуација.

7 – среќен број за Девица и Водолија
Меѓу оние кои се под покровителство на неделата, има многу научници и откривачи. Тој ги обдарува своите омилени со остар ум, силна интуиција и гениј. Овие квалитети помагаат да се генерираат нестандардни идеи кои можат да се покажат не само како успешни, туку и навистина генијални! Друг подарок на неделата е способноста да се справите со парите. Потребата за независност развива рационален однос кон парите, што на крајот ви помага да постигнете на полето на финансиите.

8 – среќен број за Лав и Стрелец
Фигурата осум е симбол на бесконечноста. Луѓето под покровителство на ова прашање имаат бескрајно снабдување со енергија и приближно иста скала на амбиции. Осум е многу мистериозен број и обдарен со таква аура. Практичноста и филозофскиот начин на размислување, аналитичкото размислување и мистичната природа ги карактеризираат луѓето за кои ова е среќен број.

9 – среќен број за Овен и Вага
Девет е најтешката и непредвидливата бројка на оваа листа. Ги поседува квалитетите на сите претходни, но е многу критична кон луѓето на кои им носи среќа. Сите девет бонуси може да се покажат како целосен неуспех доколку некое лице ги злоупотреби своите подароци. Погрешно значи да не ги насочувате кон вистинските работи. Важно е мислите да бидат добри, позитивни и чисти, а потоа можете да очекувате неверојатно изобилство од деветте.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 20 И 21 НОЕМВРИ 2021 ГОДИНА

НИ СЕ ЗАКАНУВА ИНВАЗИЈА НА ВОНЗЕМЈАНИ, НО НЕ КАКВИ ШТО ОЧЕКУВАМЕ